Як повідомили напередодні, Сили оборони України повністю відійшли від Соледара на Донеччині. Це підтвердив речник Східного угрупування військ ЗСУ Сергій Череватий.

Це було потрібно для того, щоб зберегти життя особового складу.

Про це розповів і військовий експерт Олег Жданов.

Водночас він додав, що ЗСУ закріпились на заздалегідь підготовлених рубежах оборони. На його думку, цього було слід очікувати.

“Ми виконали головне завдання – максимально виснажили ворога. Зараз важко оцінити. Але думаю, що втрати російських військ в Соледарі просто колосальні. І співвідношення буде у рази більше до наших втрат при обороні цього міста”, – вважає експерт.

Він нагадав, що одразу за Соледаром протікає річка Бахмутка. Скоріш за все наші війська відійдуть за цю річку, і це буде природною перепоною в плані створення оборонного рубежу.

“Як і було з самого початку оборонної операції, російські війська взявши один рубіж нашої оборони, підходили до наступного і починали все з початку. Подивимось, скільки часу вони будуть брати річку Бахмутку”, – зазначив Олег Жданов.

Зазначимо: окупаційні війська Росії намагаються прорвати оборону армії України в районі Бахмута і Вугледара, щоб отримати можливість просунутися далі – на Слов’янськ, Краматорськ і Покровськ.

Росіяни хочуть захопити всі райони Донецької та Луганської областей, щоб показати досягнення проміжних цілей війни проти Києва.

Про це заявив представник Східного угруповання ЗСУ, полковник Сергій Череватий.

Як повідомляє пресслужба Міноборони України, він розповів про те, що підрозділи окупантів РФ хочуть прорвати оборону українських військ з метою подальшого просування в напрямку Слов’янська, Краматорська та Покровська.

За його словами, військово-політичне керівництво російських військ поставило своїм загарбникам завдання щодо окупації Донецької та Луганської областей, щоб показати результати проміжної мети так званої СВО, тому вони намагаються працювати в районі Бахмута і Вугледара.

“Ворог дуже вдало вів інформаційні операції з метою, щоб вкинути “сум’яття і зневіру” в наше суспільство і підняти настрій в російському суспільстві”, – підкреслив Сергій Череватий.

Втім українським військовим сьогодні дуже важливо утримати Бахмут.

Про це заявив військовий експерт, учасник миротворчих місій у Косові та Іраку Сергій Грабський

“Хлопці тримаються, поки Бахмут стоїть. Ми розуміємо, наскільки важливо триматися саме там. Місто важливе тим, що це наша територія, і тим, що притягує до себе досить велику кількість противників. Це виражається в тому, що на інших ділянках фронту ми не бачимо такої активності, яку бачимо тут. Це дає нам можливість і підготуватися, і зосередитися для відбиття ворожих атак і підготовки наших дій. Ситуація винятково важка. Але бої тривають, місто тримається”, — сказав військовий експерт.

За його словами, противник намагається наступати на північно-східні околиці Бахмута. Жорстокі бої тривають.

Вихід ЗСУ із Соледара Донецької області Грабський назвав “усвідомленим рішенням”. Експерт наголосив, що росіянам не вдалося оточити наші підрозділи в місті, а українські війська відійшли на зайняті позиції.

“Противник продовжує тиснути. Але тиск із півночі на Бахмут уже не настільки потужний, як був раніше. Бої тривають у районі Красної Гори. Противник намагається там ще просуватися. І тому з північного напрямку це не виглядає досить критично. Але треба сказати, що з південного напрямку, в районі села Ступочки, тривають активні бої. Противник намагається прорватися в район цього населеного пункту, щоб перерізати трасу, яка є трасою постачання з Бахмутом”, — підсумував Сергій Грабський.