Російські окупанти через активні дії Сил оборони України будуть змушені перекидати війська з Бахмутського напрямку на інші. Вони по суті зараз в патовій ситуації: у місто увійшли, але опинилися під загрозою оточення. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив військовий і громадський діяч, генерал-майор запасу Служби безпеки України, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.) Віктор Ягун.

“Росіяни самі підняли градус інформації стосовно Бахмута і того, що там відбувається, до неможливих висот. Скільки разів вони, три чи чотири, оголошували, що, мовляв, місто наше. Усе це створило такий прецедент, коли хочуть, вони цього чи не хочуть, повинні тепер тримати місто, грубо кажучи, до останньої краплі крові. І виходить ефект, який я називаю ефект Сталінграда. Коли вони в це місто увійшли, як свого часу німецькі війська. А тепер залишити його не можуть, бо доповіли своєму лідеру, що здійснили величезну перемогу. А українські війська потроху починають фактично оточувати місто з двох боків. Росіяни вже зараз перебувають у дуже важкій ситуації. І можуть взагалі опинитися в оперативному оточенні”, — зазначив Ягун.

Експерт зауважив, що росіяни дуже бояться оточення. У них тоді взагалі воля до опору пропадає, каже він.

“Тому я не виключаю, що в момент, коли наші просто покажуться тилу — почнеться звільнення”, — доповнив спікер.

Наразі через цю ситуацію російські окупанти мусять утримувати величезну кількість військ, які там просто і не потрібні їм, каже Ягун.

“Велике угруповання, яке має бути забезпечене всім необхідним, вони зберігають. Тому те завдання, яке було на самому початку, знищити якомога більше військ, які йдуть у лобову атаку в Бахмуті, а тепер стримування основного угруповання ворога, яке неможливо перекинути на інші ділянки фронту, українська армія і виконує”, — сказав Ягун.

Він не виключає, що коли реально почнуться просування українських військ навіть не на Бахмутському напрямку, а, наприклад, на Луганському, у такому разі окупанти просто змушені будуть перекидати ці війська на інші ділянки.

“Це просто даремне використання сил і засобів. І вже фахівці деякі говорили, що за Бахмут росіяни виклали життів більше, ніж у цьому місті проживало людей до війни. Тому, я думаю, коли ЗСУ почнуть наступати на іншому напрямку, на Луганському, на стику Запорізької та Донецької області, на Бердянському, — для ЗС РФ будь-які резерви будуть просто життєво необхідні. І на цьому історія їхнього Бахмута закінчиться”, — резюмував Ягун.

Також зазначимо, що дечник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі національного телемарафону новин розповів, чому зменшилась інтенсивність боїв на бахмутському напрямку.

“На бахмутському напрямку зменшилась інтенсивність боїв в силу того, що ворог проводив ротаційні заходи. Також туди зайшли підрозділи повітряно-десантних військ ворога, мотострілецькі підрозділи, які бачили розбиті підрозділи Вагнера і діють обережно. Були спроби контратак, але вже набагато обачніше, ніж це робив Вагнер”.

Череватий повідомив, що за добу на бахмутському напрямку ворог 389 разів обстріляв з артилерії українські позиції. Було 4 боєзіткнення та два авіанальоти. В ході боїв було знищено 69 окупантів, 43 дістали поранення, один потрапив у полон.

Тим часом на фронті українські війська знищили підрозділи зі складу 83 десантно-штурмової бригади повітряно-десантних військ РФ, які прямували на ротацію до селища Кліщіївка Донецької області. Про це йдеться у повідомленні Генштабу ЗСУ в Facebook.

В районі Бахмута окупанти планували поміняти на позиціях військових РФ із 31 десантно-штурмової бригади, які зазнали значних втрат. Доїхати до місця призначення їм так й не судилося.

Значна кількість загарбників під час переходу на першу лінію оборони загинула.