Солом'янський районний суд зобов'язав Національне антикорупційне бюро відкрити кримінальну справу стосовно колишньої голови Національного банку України Валерії Гонтаревої через процес націоналізації ПриватБанку.

Причиною стало порушення нею постанови НБУ №615 від 19 вересня 2015 року.

За словами адвоката Ростислава Кравця, який виступив в якості заявника, мова йде про пункт, що забороняє НБУ надавати нові кредити поки фінансова структура не повернула йому старі позики.

Зокрема, регулятор надав ПриватБанку позику в розмірі 15 млрд гривень ще до того, як він погасив раніше надані 19 млрд гривень. Причому в цей момент банк був визнаний неплатоспроможним і в ньому працювала тимчасова адміністрація.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

"Щоб в Мінфіні і Нацбанку не говорили про необхідність порятунку найбільшого банку країни, потрібно дотримуватися чинного законодавства. І, звичайно ж, нести відповідальність за свої рішення. В даному випадку чиновники поставили себе вище закону і на обличчя порушення статті 364 Кримінального кодексу – зловживання владою і службовим становищем, а також статті 191 КК – розтрата майна" – заявив Кравець.

Адвокат підкреслив, що Гонтаревій загрожує тюремне ув'язнення на термін до чотирьох років.

Додамо, що нещодавно Гонтарева знайшла собі нову роботу – рятуватиме Туніс від кризи.

В якості співробітника Інституту Гонтарева консультуватиме центробанки різних країн світу з теми монетарної політики. 

"Сьогодні я їду в Албанію, де буду виступати [від Інституту] на конференції з монетарної політики, – розповіла Гонтарєва, – Туніс – це поки мій перший проект". Свою посаду вона описала як "fellow" – науковий співробітник.

Також вона анонсувала презентацію свого стартапу Medikit, яка повинна відбутися 19 листопада. Крім цього Гонтарєва готує проект у сфері освіти. Деталей останнього вона не повідомила. 

Medikit – стартап, який є онлайн-майданчиком, що сполучає пацієнтів і лікарів. Гонтарєва очолює спостережну раду компанії. Її засновниками значаться Антон Гонтарєв (син екс-голови НБУ) і Світлана Кириченко. 

Інвестиції в проект склали 10 млн грн. Керівником став колишній заступник голови департаменту стратегії та реформування Нацбанку Руслан Кравець.