Видання Bild повідомляє, з посиланням на власні джерела, що розвідка однієї з європейських країн робить припущення про можливу атаку Росії на Європу вже взимку 2024-2025 років. 

Про необхідність звернути увагу на ризик конфронтації з РФ говорив і глава Управління національної безпеки Польщі Яцек Сев’єра. Скоро полякам буде не до блокади. У країн НАТО на східному фланзі залишилося максимум три роки на підготовку. За цей час на східному фланзі має бути створено потенціал, який являє собою явний стримувальний чинник агресії.

Розвідники вказують, що такий удар може відбутися у період, коли США опиниться «без лідера».

Йдеться про період між звільненням нинішнього американського президента у листопаді 2024-го та вступом на посаду ймовірного наступника у січні 2025-го. Крім того, у кремлі сподіваються, що на виборах у США переможе Дональд Трамп, адже при ньому може статися “що завгодно”.

У виданні нагадали, що міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявляв, що його країні потрібно підготуватися до оборони. Він також закликав відновити обов’язковий військовий призов у Німеччині:

“Зараз ми маємо близько п’яти — восьми років, за які ми повинні надолужити втрачене – як у збройних силах та промисловості, так і у суспільстві”.

Крім того, Німеччина планує перекинути до чотири тисячі солдатів бундесверу до 2027 року.

Яцек Севера, голова Управління національної безпеки Польщі, раніше заявив, що країни НАТО на східному фланзі повинні протягом трьох років підготуватися до можливої конфронтації з Росією.

Нагадаємо, у країнах Балтії вже попереджали населення про необхідність бути готовими до наступної війни, якщо російські збройні сили не будуть знищені в Україні.

«Росія не боїться НАТО», — заявив в інтерв’ю місцевому телевізійному каналу голова естонської армії Мартін Херем.

Інші чиновники вважають, що путіну, ймовірно, знадобиться кілька років, щоб компенсувати величезні втрати, які зазнала його армія в Україні, не кажучи вже про те, щоб загрожувати більш боєздатним силам НАТО.

Однак впевненість, що раніше існувала, що вторгнення буде «стратегічною поразкою» для російського лідера, зникла. Натомість низка представників західної влади побоюється того, що розрахунок путіна виявиться вірним і він зможе протриматися довше, ніж США та їхні союзники.

Один із співрозмовників Bloomberg вважає, що перемога росії викличе хвилю біженців, які прямують до ЄС. Це створить тиск на сферу послуг у цих країнах та посилить напруженість між членами блоку. Водночас, сказав він, український спротив перейде до партизанських тактик. Це означає, що ситуація на східному кордоні ЄС залишиться нестабільною.

Нагадаємо, наприкінці листопада в МЗС рф, яке очолює Сергій Лавров, заявили, що не виключають прямого збройного конфлікту між росією та НАТО. Заступник міністра закордонних справ Сергій Рябков висловив думку, що налагодити стосунки між двома сторонами в найближчій перспективі вже не вдасться. Водночас він запевнив, що кремль відстоюватиме свої інтереси за допомогою всіх засобів, які в нього є. Рябков також додав, що не можна «нескінченно зазіхати» на інтереси рф. За його словами, є люди, які «продовжують випробовувати (росію) на міцність», але вони «можуть опинитися серед тих, хто повністю програє на цьому майданчику». На питання, чи можливе поліпшення у відносинах між НАТО та рф, Рябков відповів негативно.

Водночас нещодавно путін заяви про небажання росії воювати з НАТО. Російський лідер намагається зобразити російську військову загрозу для Альянсу як уявну та штучну, щоб створити умови для розпаду НАТО, вважають аналітики американського Інституту вивчення війни. Це дозволить путіну створити блок, який не зможе протистояти майбутнім цілям росії, в тому числі й територіальним завоюванням.