Сили оборони України у ніч проти 21 вересня завдали комбінований удар по військовому аеродрому окупантів поблизу міста Саки тимчасово окупованого Криму.

Про це повідомив СтратКом ЗСУ.

Джерело hromadske у Службі безпеки України повідомило, що співробітники СБУ та Військово-морських сил завдали масштабного вогневого удару по військовому аеродрому «Саки» в тимчасово окупованому Криму.

На летовищі було щонайменше 12 бойових літаків (Су-24 і Су-30), а також ПЗРК «Панцирь». Там само розташована база підготовки операторів дронів Mojaher. Саме ці безпілотники росіяни використовують для координації власних повітряних атак, а також як бойові ударні дрони.

«Удари Служби безпеки та Військово-морських сил влучили в ціль і завдали серйозних пошкоджень техніці окупантів. Для ураження ворога використали безпілотники, які перенавантажили російську ППО, а потім — запустили ракети «Нептун», — повідомляють в СБУ.

Україна робить дуже боляче Чорноморському флоту РФ.

Вранці 13 вересня українські сили ракетами вдарили по судноремонтного заводу окупантів «Севморзавод» в Севастополі. Було вражено десантний корабель «Мінськ» і підводний човен «Ростов-на-Дону». 

Командувач Повітряних сил Микола Олещук підтвердив, що удар завдали британськими ракетами Storm Shadow, які працюють бездоганно і не залишають шансів ворогу. Як стало відомо, атаку коригували бійці Сил спеціальних операцій. Для цього вони підійшли на човнах до безпечного місця, за допомогою підводних засобів дісталися берега, ідентифікували цілі та навели вогонь.

За кілька днів український спецназ експериментальним дроном-камікадзе SeaBaby підбив ракетний корабель «Самум» неподалік Севастопольської бухти. Експерт Владислав Селезньов оцінює результати на «відмінно».

За його словами, на ВДК «Мінськ» знищено ходовий місток, де знаходиться все обладнання, і тепер його доцільніше порізати на метал, ніж відновлювати. На підводний човен чекає схожа доля, оскільки були влучання в районі ходової рубки і ближче до торпедних відсіків.

«Щодо «Самума», росіяни кажуть, що дрон-камікадзе було знищено. Але мені здається, що його було «знищено» правим бортом ракетного корабля. Занадто серйозно він просів на кормовий бік, і щоб його відтягнути в бухту, знадобилися два буксири», – зазначив він у коментарі РБК-Україна.

Він також вважає, що тепер ворог змушений ховати кораблі або в Новоросійську, або переміщати до Керчі, подалі від «довгої руки» Сил оборони України. Днями спікер ВМС Дмитро Плетенчук заявив, що три ВДК вже перегнали до Азовського моря.

Ураження будь-якого російського корабля підвищує безпеку у Чорному морі. Не лише для України, а й для іноземних суден, що заходять до акваторії, вважає експерт Олександр Коваленко.

«Знищення майже всіх одиниць російського Чорноморського флоту, що перетворюється на флотилію, стає одним із головних завдань. Причому не тільки носіїв ракет «Калібр» і десантних кораблів, але й невеликих катерів ФСБ і так далі. Вдалося вразити ракетоносій — чудово, великий чи середній десантний корабель – чудово, підводний човен – аналогічно”, – підсумував він.

Володимир Заблоцький нагадує, що частину нашої авіації було захоплено у Криму. Але й до цього вона не була достатньо чисельною, адже Україна не планувала, що їй доведеться воювати з Чорноморським флотом РФ, а тим більше з підводними човнами.

«Взагалі за класикою жанру субмарини вражають у місцях базування. Ймовірно, у нас була спроба атакувати у листопаді 2022 року в Новоросійську, тоді наш дрон підірвали, але вочевидь це була лише проба пера», — розповів він у розмові з РБК-Україна.