Керівник офісу президента Андрій Богдан під час закритої зустрічі фракції “Слуга народу” пригрозив депутатам-мажоритарникам, що виборчу мажоритарну систему скасують.

Джерело: співрозмовник у “Слузі народу”.

Найбільша фракція українського парламенту “Слуга народу” щотижня проводить велике засідання фракції у виставковому центрі “Парковий”, куди приходять всі депутати, спікер ВР Дмитро Разумков та перший віце-спікер Руслан Стефанчук.

Спеціальними гостями засідань “СН” є президент, прем’єр-міністр, окремі міністри та керівництво Офісу президента.

Якщо Зеленський присутній на фракції, засідання перетворюється у “відкритий мікрофон”, коли депутати ставлять президенту свої запитання. Нардеп від “СН” розповів “Українській правді”, що під час таких зустрічей деякі нардепи “поважно і компліментарно” говорять до президента, а деякі ставлять “робочі питання”.

Пряма мова мажоритарника від “СН”: “Мажоритарники запитували, що буде із субвенціями. Богдан увімкнув мікрофон і хамовито відповів, що “мажоритарки більше не буде”. На тій зустрічі навіть хтось вигукнув у бік президії: перестаньте робити з нас стадо баранів”.

Як відомо, це не перший конфлікт у фракції. Зокрема, 19 вересня Рада провалила законопроект, який скасовує “правки Лозового” та дозволяє НАБУ і ДБР прослуховувати нардепів.

Після цього голова Верховної Ради Дмитро Разумков вичитав “слуг народу” і заявив, що вони його підставили. Незадоволені були таким рішенням і в Офісі президента. Зокрема, Богдан розлютився і кричав, що треба розпустити “слуг”, а президент його заспокоював.

За словами депутатів фракції Зеленського, у четвер зранку “Слуга народу” не мала застережень щодо законопроекту №1009, однак під вечір їх переконали депутати фракції “Європейська солідарність” не голосувати за законопроект.

“Вам у вуха влили порошенки-геращенки дурню. Ви довіряєте чужим фракціям більше, як своїй”, – переказують слова Разумкова депутати.

За даними, під кінець засідання фракція домовилася, що проводитиме додаткове засідання перед кожним важливим законопроектом, щоб у залі не виникало конфузів.

Як відомо, 44 народних депутати від “Слуги народу” заблокували скасування депутатської недоторканності, а також прослушку для НАБУ та знищення “правок Лозового”.

На засіданні фракції “Слуга народу” зранку 20 вересня голова Верховної Ради Дмитро Разумков обурювався через провал голосування законопроекту №1009. Після провалу голосування на Банковій також вирували емоції – найбільш розлюченим був керівник Офісу президента Андрій Богдан.