Розпуск Центральної виборчої комісії був одним з кращих кроків президента України Володимира Зеленського для українського народу.

Таку думку висловив лідер Європейської партії України, колишній нардеп Микола Катеринчук.

За його словами, ЦВК в старому складі фактично “руйнувало українську демократію як таку”. Він впевнений, що принципи проведення демократичних виборів в ЦВК просто знівечили, не даючи політичним силам банально можливість перевіряти списки виборців, щоб там не було “мертвих душ”.

“Це була одна з технологій Петра Порошенка для того, щоб отримати півмільйона голосів. Або ви думаєте, він просто так з’явився у другому турі? ЦВК – це була філія штабу Порошенка. Вони прославилися на всю Європу легалізацією підкупу виборців”, – заявив Катеринчук.

За словами політика, Україну “врятувало” тільки те, що з’явився такий кандидат як Володимир Зеленський, який буквально “змив усі ці махінації”.

“Це нам так пощастило, що з’явився Зеленський, а якби це було без нього? Тимошенко і Порошенко? Так Порошенко б залишився. Шкода, що в українців така коротка пам’ять на все ці дії”, – зазначив Катеринчук.

Нагадаємо, 13 вересня Верховна Рада розпустила Центральну виборчу комісію, звільнивши всіх її членів. За це рішення в цілому проголосував 341 депутат при мінімально необхідних 300.

За” проголосували 244 членів фракції “Слуга народу”, 33 членів ОПЗЖ, 20 членів “Батьківщини”, 15 представників групи “За майбутнє” і 29 позафракційних депутатів. Партії “Голос” і “Європейська солідарність” не підтримали розпуск ЦВК.

Звільнені всі 16 членів, які були призначені на свої посади менше року тому.

Таке рішення президент, зокрема, мотивував тим, що при здійсненні реєстрації ЦВК нібито діяла упереджено і всупереч принципам, визначених виборчим законодавством. Також наголошується, що 28 рішень ЦВК були скасовані судами.

Нинішній склад ЦВК Верховна Рада затвердила 20 вересня 2018 року. До цього Верховна Рада чотири роки не могла домовитися про призначення нових членів ЦВК незважаючи на те, що термін повноважень 12 з 15 членів ЦВК закінчився в червні 2014 року, ще в одного – в лютому 2017 року.

А ще стало відомо, що Президент України Володимир Зеленський може запропонувати Верховній раді кандидатури до нового складу Центральної виборчої комісії вже цього пленарного тижня. Про це повідомив голова Верховної ради Дмитро Разумков.