Вищий антикорупційний суд на два місяці відправив у СІЗО народного депутата від групи «За майбутнє» Сергія Лабазюка.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

НАБУ викрило нардепа на спробі підкупу високопосадовця Мінвідновлення. За даними слідства, народний депутат у змові з директором акціонерного товариства запропонував міністру розвитку громад, територій та інфраструктури України й голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України хабар за виділення 1 млрд грн додаткового фінансування робіт, яке виконувало підконтрольне їм вказане товариство.

Посаду міністра розвитку громад наразі займає Олександр Кубраков, а голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури – Мустафа Найєм.

Запропонована сума хабаря мала становити від 3% до 5% від обсягу фінансування.

Після надходження 50 млн грн за підряд із відновлення зруйнованого мосту в одному з регіонів України нардеп через довірену особу надав викривачу-топпосадовцю Державного агентства відновлення обіцяний відсоток на суму $150 тисяч. Передання грошей відбулося на паркінгу одного зі столичних супермаркетів, а гроші були в китайській скриньці.

Фігурантам оголосили підозру за ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 10 років увʼязнення з конфіскацією майна або без неї.

Тепер же Лабазюк після оголошення взяття під варту у залі суду має альтернативу запобіжного заходу — він може вийти під заставу в 40 мільйонів 260 тисяч гривень. Якщо Лабазюк внесе заставу, то на нього будуть покладені процесуальні обов’язки. А це найімовірніше станеться, адже сам нардеп своєї вини не визнає.

Зазначимо, що раніше у СІЗО відправили спільника Лабазюка з можливістю внести 12 млн грн застави. Йдеться про керівника компанії, який, за даними слідства, разом з депутатом хотів заплатити гроші главі Міністерства відновлення Олександру Кубракову й очільнику Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі-Масі Найєму.