Заступник командира тактичної групи “Азов” Родіон Кудряшов розповів, що ЗСУ на південному фланзі Бахмутського напрямку розбили підрозділ, до якого входили фанати ЦСКА. Окупанти кидають всі сили, які є у них під рукою, у відчайдушні контратаки, які не приносять їм результатів.

Він, як і інші бійці “Азову”, впевнений у неминучості поразки Росії поблизу Бахмута.

Нещодавно стало відомо, що Збройні Сили знищили роту бійців з недавно створеного “добровольчого” підрозділу окупантів “Еспаньола”.

“Його учасники – це прихильники російської імперіалістичної ідеології. Вони вирушають на війну через свої переконання, а саме віру в те, що Росія повинна загарбати Україну. Більшість із них є “ультрасами” московського футбольного клубу ЦСКА”, – пояснив боєць “Азову”.

Серед іншого, цей підрозділ використовують для “загороджувальних загонів”, які не дають регулярним військам втікати з поля бою. Це зближує їх зі спецпризначенцями Рамзана Кадирова, які також створені для красивих фотографій та поширення певної ідеології.

Бійці “Азову” переконані, що звільнення Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки, розташованих південніше Бахмута, є питанням часу. Попри те, що окупанти тримаються за них з останніх сил, бої за ці населені пункти є дуже складними.

Для того, щоб зберігати поточну ситуацію, ворог застосовує підрозділи швидкого реагування та постійно підсилює лінію зіткнення новим особовим складом. Також на цій ділянці Сили оборони змушені долати мінні загородження агресора.

“Ворог розуміє, що незабаром він втратить ці населені пункти, адже всі його спроби контратакувати в цьому напрямку не мали успіху”, – зазначив Кудряшов.

В останні кілька днів Бахмутський напрямок практично зник із медійного фокусу. При цьому, там досі тривають важкі бої. Про це заявив майор ЗСУ, заступник командира 3-ї штурмової бригади Максим Жорін у своєму Telegram-каналі 16 серпня.

За його словами, для російських окупантів цей напрямок став особливо важливим, тому вони продовжують перекидати до міста додаткові резерви, а також значно укріплювати ті підрозділи, які вже борються зі Збройними силами України.

“І навіть забирають найкращі підрозділи з інших напрямків — тому все частіше пробують контратакувати. Плани у ворога тут є, і вони досить амбітні. Але поки наша Третя штурмова всі ці спроби успішно відбиває”, — йдеться в повідомленні.

Ба більше, останні спроби противника атакувати вкрай погано закінчилися для них. Тепер в українських військових поруч із позиціями розташувалася ціла виставка російської техніки, яку було знищено під час боїв.

Більше подробиць про просування на цій ділянці фронту не прозвучало.

Зовсім нещодавно 15 серпня повідомлялося, що оточення тисяч солдатів РФ у районі Бахмута буде першою точкою надлому у війні. За словами військового експерта Петра Черника, російське командування дуже боїться поразки під Бахмутом, бо вона матиме політичні наслідки для Москви.

Під час другого етапу контрнаступу Україна змінила тактику, максимально сконцентрувавшись на власній артилерії, яка почала вимотувати російські частини в обороні та займатися контрбатарейною боротьбою. Ця тактика виявилась можливою за рахунок більшої дальності українських озброєнь та більшої кількості та якості артилерійських радарів, а також злагодженій роботі всіх складових цієї боротьби.