Колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін виступає категорично проти того, щоб вважати Угорщину ворогом України, і вважає, що нам треба знайти спільну мову з цим складним сусідом.

Таку думку дипломат висловив в ефірі Ютуб-каналу «Ґрунт».

«Я категорично проти, щоб вважати Угорщину ворогом. Хоча Угорщина – вкрай складний сусід, нам все одно бути з нею в майбутньому в ЄС і в НАТО, і нам там точно ворог не потрібен. Нам треба буде знайти спільну мову», – сказав Клімкін.

Він спрогнозував, що дискусія з Угорщиною буде «виключно складною».

«Угорщина буде ставити нам підніжки і якось встромляти палиці в колеса і напередодні відкриття переговорів про вступ до ЄС і про НАТО. Ця історія буде ще на роки», – вважає ексочільник МЗС.

Водночас, на його думку, наразі багатьом в Угорщині вже зрозуміло, що дії прем’єр-міністра Віктора Орбана шкодять самим угорцям.

Як повідомлялося, Угорщина виступила проти спроби ЄС створити довгостроковий фонд обсягом до 20 млрд євро для підтримки української армії і заявила, що блокуватиме його створення, доки України не виключить угорський банк OTP зі списку спонсорів війни.

Також під час спільної пресконференції глав урядів Вишеградської групи у понеділок у словацькій Братиславі прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив думку, що країни Західних Балкан заслуговують на членство в ЄС не менше, ніж Україна.