Президент України Володимир Зеленський 24 лютого телефоном поспілкувався з польським колегою Анджеєм Дудою. Темою розмови очільників держав стали вакцинації від covid-19 та ситуація на Донбасі. Однак, найбільше уваги приділили імовірним загрозам від російського проекту “Північний потік-2”.

Про це повідомляє сайт Офісу Президента.

Президент Польщі погодився з Зеленським, що необхідно скоординувати наступні кроки для протидії “Північному потоку-2”.

Лідери країн наголосили, що для цієї справи необхідно максимально залучати міжнародну спільноту.

“Цей проєкт, по суті, – пастка для всієї Європи. Його не можна допустити. Подальше посилення санкцій проти цього проєкту – це гарантія енергетичної безпеки Європи”,– сказав Зеленський.

За нагоди президент України проінформував Дуду про початок вакцинації українців від коронавірусу. Також Зеленський подякував очільнику Польщі за можливість одержати 1,2 мільйоном доз вакцини AstraZeneca. Їх Варшаві нададуть в межах спільної закупівлі ЄС. Зеленський наголосив, що цілком імовірним є те, що препарат прибуде в Україну уже в березні.

Очільники держав також домовились щодо ряду інфраструктурних проектів неподалік від спільного державного кордону. Тут мова йде все про ремонт та будівництво автошляхів, а також модернізацію пунктів пропуску.

На завершення Зеленський запросив Дуду відвідати Україну на тридцятиріччя її незалежності, а також приєднатися до саміту “Кримська платформа”. у відповідь польський президент пообіцяв докласти максимум зусиль, аби прибути до Києва.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.