Зараз поступового краху зазнає не лише безпосередньо армія РФ, а й авіація та флот країни-агресорки. Знищення останнього стало фурором на весь світ. Наразі Україна має значні здобутки у цьому напрямку.

Військовий експерт Валентин Бадрак висловив переконання, що втрата Чорноморського флоту Росією – не фантастичний сценарій, але реальна можливість. Він впевнено стверджує, що Україна має здатність знищити цей флот власними дронами, системами та ракетами, які будуть мати дальність до тисячі і більше кілометрів.

Бадрак підкреслив, що наразі стратегічна помилка полягає в тому, що Байден не забезпечив Україну ракетами та не надав дозвіл на отримання європейських крилатих ракет, зокрема німецьких ракет Taurus. Він вважає, що західні країни повинні були підтримати Україну в цьому напрямку, щоб забезпечити її обороноздатність.

За словами експерта, це одна з найважливіших цілей цього часу для України. На думку Бадрака, Україна повинна мати належне озброєння, яке дозволить їй ефективно захищатися та діяти проти будь-якої загрози, включаючи Чорноморський флот Росії.

І це справді так, адже навіть без озброєння Українські сили вже потопили п’яту частину Чорноморського флоту РФ.Про це напередодні повідомляв німецький експерт BILD з аналізу відкритих даних Юліан Репке.

За його даними, навесні 2022 року Чорноморський флот РФ налічував понад 70 кораблів, а російська пропаганда називала його “непереможним”. Але після знищення крейсера “Москва” флот назавжди відійшов від берегів України. Загалом з того часу у відкритому морі та у доках знищено 13 кораблів, а також будівлю штабу ЧФ у Севастополі.

До того ж у Криму морськими безпілотниками потопили ракетний катер “Іванівець”. Німецький експерт з України Маттіа Неллес опублікував наочну інфографіку про втрати ЧФ із початку війни. За підрахунками фахівця, якщо судити із загального тоннажу кораблів, втрати флоту становлять уже 20%.

“Якщо дивитися на історію, Росія не є значною військово-морською державою. Силою країни завжди була її армія, а чи не флот. Це стосується і Чорного моря, де вони самі затопили частину флоту в Кримську війну 1854 року і після революції 1918 року, — заявив BILD історик Ян Берендс із Європейського університету Віадріна у Франкфурті-на-Одері. — Успіхи України проти путінських військових кораблів після 2022 року ілюструють нестачу сучасних технологій та непрофесіоналізм моряків”, – розповів експерт.

Водночас, у нас є всі можливості остаточно знищити флот РФ. І це безпосередньо вплине на окремі ділянки фронту, які ще повноцінно не задіяні. Так так, мова йде про Кримський напрямок. А разом із флотом на ньому повного знищення потребує і керченський міст – основна логістична артерія противника. Україна так і не змогла знищити Кримський міст за два роки війни, оскільки ЗСУ не мають зброї, здатної на це.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю французькому виданню “Le Figaro”.

“Із суто технічних причин. Нам потрібна зброя, яка зможе ефективно уразити його, уникаючи водночас російської ППО”, – пояснив Кулеба.

Дипломат також висловив переконання, що святкувати знищення мосту, коли це станеться, будуть не лише в Україні, але й у багатьох інших країнах Європи. А разом із знищенням флоту це стане новою сторінкою світової історії, в якій РФ стане лузером.