Третій президент України Віктор Ющенко назвав кума президента Росії Віктора Медведчука "босяком", який накручував проти нього Леоніда Кучму. Про це він розповів в інтерв'ю бізнесмену Андрію Оністрату.

Ющенко згадав про підсумкове засідання уряду, коли був прем'єром.

"Я попросив Леоніда Даниловича, щоб він прийшов. У великому залі – всі хрещенні і не хрещенні. Ми покінчили з бартером, вперше виконався бюджет, входимо у графік заробітної плати бюджетникам, уряд демократичний. 

Ми, молоді демократи, чекаємо: ось прийде президент, одного, другого по голові погладить, скаже "Хлопці, я давно чекав вас, які ви молодці. Ідіть далі, я біля вас".

Я виступив з доповіддю.

Іде виступати Леонід Данилович. Перші 4-5 речень ще такі, потім як почав критикувати уряд. Чую від Леоніда Данилович слова, які просто несправедливі. Тотальна критика: все погано. Сиджу у президії, мені соромно очі піднімати. У мене склалося враження, що він мене здав. Було таке відчуття, що ти залишився один. І насправді так і було.

Якщо взяти бюрократичну частину мого життя, то це було одне з відчуттів відчаю, яке зачепило мою команду", – розповів третій президент.

"Думаю, що це його, Кучму, накрутили. Там тоді таке оточення було, напівбосяцьке – Медведчук там багато привносив", – сказав Ющенко.

Також Ющенко дав пораду майбутньому президенту.

Майбутній президент повинен провести політику національного творення.

Якщо 45 мільйонів людей будуть говорити в один голос, то будемо нездоланні. Як вийти на формулу ідентичності, внутрішньої інтеграції? Це питання не вирішується за 5 років.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

От, наприклад, поляки свою націю утверджували останні 150 років і вони дійшли до того, що сьогодні єдині у мові, вірі, помислах, пам'яті та національних героях. У нас це виглядає ще дуже складною задачею, тому що ми маємо низький рівень національної свідомості. Дуже часто не гордимося тим, що ми українці, тим, що маємо родючу землю, історію", – зауважив Ющенко.

Єдність нації починається з єдиної мови – української, підсумовує третій президент.