Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба не виключає, що майданчик для переговорів Тристоронньої контактної групи по Донбасу може змінитися.

Про це Кулеба заявив в інтерв’ю “BBC News Україна”.

“Ми ніколи не виключали можливість перенесення переговорів з Мінська. Ми розуміємо, що чим більше недружніми будуть дії або заяви Білорусі по Україні, чим сильніше будуть ставати позиції Росії в Білорусі, тим більше неприйнятним ставати Мінськ як місце для фізичних зустрічей”, – сказав Кулеба .

Разом з тим, він вважає неактуальним питання зміни локації переговорів ТКГ Донбасом на даний момент, з урахуванням того, що в зв’язку з пандемією коронавируса зустрічі проходять в онлайн-форматі, а не в Мінську.

Раніше повідомлялося, що спікер Верховної Ради Дмитро Разумков також не бачить сенсу в зміні переговорного майданчика по Донбасу для мінської ТКГ.

Нагадаємо, 15 вересня, під час візиту президента Володимира Зеленського до Відня, канцлер Австрії Себастьян Курц заявив про готовність надати віденську майданчик для переговорів щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

Раніше глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук підтримав перенесення переговорів з Мінська до Австрії. Однак рішення про перенесення переговорів повинна приймати ОБСЄ.

У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту через фальсифікації результатів голосування на виборах президента, на яких, за офіційними даними, переміг чинний президент Олександр Лукашенко. При цьому альтернативні екзит-поли показували впевнену перемогу опозиційного кандидата Світлани Тіхановської. Білоруські силовики жорстко розганяли мітингуючих. Вони застосовували світлошумові гранати, гумові кулі і водомети. За час протестів було затримано більше 10 тис. Демонстрантів, сотні отримали травми і поранення. За офіційними даними, загинули чотири учасники мітингів.

23 вересня під Палаці незалежності в Мінську пройшла таємна церемонія інавгурації Лукашенка. Вперше в історії Білорусі її не анонсований. Всупереч вимозі законодавства, церемонію не транслювали по телебаченню. В Євросоюзі заявили, що не вважають Лукашенка законним президентом Білорусі.

Кулеба заявляв, що приведення Лукашенко до присяги не означає його визнання легітимним главою білоруської держави. 30 вересня глава українського МЗС повідомив, що після закінчення 5 листопада терміну повноважень нинішнього президента Білорусі офіційний Київ буде називати його просто Олександр Лукашенко.

2 жовтня Євросоюз ввів санкції проти 40 громадян Білорусі: керівництва міністерства внутрішніх справ, голови Центрвиборчкому, командирів ОМОН. Також санкції проти білоруських чиновників ввели США. Лукашенко немає в жодному зі списків. Україна планує приєднатися до санкцій.

Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуться в тристоронньої контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також в нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.