Президент Білорусі Олександр Лукашено вразив словами під час новорічного звернення до народу, в якому згадав тісний “союз” з Росією.

Так, в останні секунди минулого року Лукашенко закликав громадян “зміцнювати свою державність на принципах чесності і справедливості”.

“Ми повинні саме в такий спосіб зберегти країну для дітей і онуків. Рік, що минає допоміг нам особливо відчути зв’язок з рідною землею. Сьогодні країні потрібні ваші інтелект і енергія”, – зазначив він.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Більш того, Лукашенко також поспішив провести паралель з рідним домом.

“Пам’ятайте: ніхто, ніколи і ніде не буде любити і берегти вас так, як удома”, – підкреслив він.

Додамо, що вже не перший випадок, коли Лукашенко вситупає проти сююзу з Росією.

Зокрема, напередодні свого візиту до Москви, який відбувся 25 грудня, президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що більше не вважає Росію братською країною. 

Заяву з наради з актуальних питань співпраці Білорусі з Росією процитував Belsat, телевізійний канал з центральним офісом у Варшаві, який здійснює мовлення білоруською мовою по всій території Білорусі.

Під час засідання Кабінету міністрів Лукашенко заявив, що більше не вважає Росію братською країною, оскільки, як йому повідомили, це поняття російським урядом не сприймається.

Коментар президента Білорусі пролунав після того, як Росія відмовилася надати фінансову компенсацію на білоруську експортне мито. Лукашенко хоче домогтися від російської сторони компенсації за податковий маневр, який призведе до подорожчання нафти на білоруських НПЗ. 

З цієї причини, як підрахував Мінськ, в 2019 році його чекають втрати в розмірі 383 мільйонів доларів. Однак міністр фінансів Росії Антон Силуанов заявив, що жодних обіцянок з боку Кремля не було.

Тоді ж менше ніж за годину перед початком переговорів Лукашенка з Путіним, які стали вже були двадцятими у минулому році, Силуанов відповів на коментар білоруського лідера, зазначивши, що останнім часом сталася втрата довіри.

Крім того, відносини Мінська і Москви значно ускладнилися після взаємних звинувачень, пов'язаних з новими митами на газ і нафту. Білорусь вважає ці виплати штучно завищеними, в той час як Росія неодноразово висловлювала занепокоєння ситуацією на білоруській митниці.