Розвідка Британії у свіжому огляді у вівторок проаналізувала ситуацію та шанси на успіх російської армії у районі Вугледара і Павлівки.

Як відзначається, за останні три дні Росія, ймовірно, розвинула свої розвідувальні атаки навколо міст Павлівка і Вугледар у більш скоординований наступ.

Ці населені пункти розташовані за 50 км на південний захід від Донецька, і Росія вже використовувала для штурму цього ж району у листопаді минулого року 155-ту морську піхотну бригаду. Елементи 155-ї бригади знову задіяні зараз у складі сил чисельністю не менше бригади. Ймовірно, російські сили просунулися на кілька сотень метрів за невелику річку Кашлагач, яка протягом кількох місяців позначала лінію фронту.

Російське командування, ймовірно, має на меті розробити нову вісь наступу на підконтрольну Україні територію Донецької області та відволікти українські війська з Бахмутського напрямку, де точаться запеклі бої, йдеться у зведенні.

Існує реальна можливість того, що Росія продовжить здобувати локальні перемоги в цьому секторі, вважає британська розвідка. Однак малоймовірно, що Росія має достатню кількість вільних військ у цьому районі, щоб досягти оперативно значущого прориву.

Напередоді в Британській розвідці зазначали про те, що російські підрозділи, ймовірно, провели локальні, пробні атаки поблизу Оріхова і Вугледара, але дуже малоймовірно, що Росія насправді досягла якихось суттєвих успіхів.

Зазначається, що за останні шість днів російські інтернет-коментатори стверджували, що російські війська досягли значних успіхів, прорвавши українську оборону на двох ділянках: у Запорізькій області поблизу Оріхова та за 100 км на схід, у Донецькій області, під Вугледаром.

“Існує реальна можливість того, що російські військові джерела навмисно поширюють дезінформацію, намагаючись показати, що російська операція набирає обертів”, – йдеться у заяві.

Як відомо. українським військовим, які змушені були вийти із Соледара, необхідно більше боєприпасів, щоб вибити звідти російських окупантів.

Про це в ефірі Апостроф TV сказав командир підрозділу аеророзвідки ЗСУ Роберт Бровді “Мадяр”.

“Щодо того, щоб просунутися в Соледарі великої потреби в танках немає. Нам більше потрібен БК. Це дозволить підвищити інтенсивність вогню. Таке посилення вогню дозволило досягти успіхів у Харківській та Херсонській областях. Якщо знищено інфраструктуру, логістику та командування, це дозволяє здійснити блискавичні наступальні операції “, – зазначив військовий.

За його словами, зараз ЗСУ перебувають на підготовлених заздалегідь позиціях і зайняли оборону.

“На першому етапі Соледар штурмувала ПВК без особливої артилерійської підтримки. Тепер підтягнулася армія. Бої на околицях Соледара продовжуються там, де це зручно та тактично вигідно для ЗСУ. Для переходу в наступ нам треба доотримати зброю та спорядження”, – пояснив командир.

За словами “Мадяра”, наступ із півночі (де знаходиться Соледар) та півдня можуть створити некомфортну обстановку в Бахмуті. Тому оборона йде із трьох сторін. На південному напрямку ворога помітних успіхів немає. Наступ йде у високому темпі, що виснажує війська.

“На всій смузі фронту населені пункти зруйновані вщент. Там немає жодної цілої будівлі. Кожний населений пункт потрапляє в “планові цілі”, на які витрачається весь залишок вогневої сили. Тому будь-яке навіть маленьке село методично місяцями щодня знищується вогнем. Як результат, там навіть руїн не залишається. Все перемішане із землею”, – розповів військовий.

Він зазначив, що у вагнерівців нижчий рівень страху, ніж у “чмобіків”. З іншого боку, їх рівень військової підготовки – нульовий.

“Їх ніхто не планував вивчати. Ними просто швидко поповнили чисельність. Єдине, чим вони беруть – це кількість. Вони завжди атакують однотипно. Що дозволяє їх швидше знищувати і у більшій кількості”, – додав Бровді.