Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію, яка пропонує заборонити чи обмежити російським громадянам в’їзд на територію країни. Глава держави вважає, що з початку війни Київ і так посилив контроль за в’їздом росіян, проте обіцяє проконсультуватися зі Службою безпеки України.

Метою петиції зазначено захист національної безпеки в умовах війни з Росією. Станом на сьогодні зібрано 26828 голосів, необхідних потрібно було отримати 25 тисяч голосів.

Дякую усім, хто долучився до цієї петиції, за активну громадянську позицію. На тлі триваючої російської агресії значна увага до цього питання з боку українського суспільства є цілком виправданою, – зазначив Володимир Зеленський у своїй відповіді.

Президент України  перерахував низку заходів, якими Україна з 2014 року посилила контроль на російському кордоні: 

  • у 2015 році Київ в односторонньому порядку скасував можливість в’їзду громадян Росії на підставі паспорта громадянина РФ або свідоцтва про народження. Після цього в’їзд можливий тільки за дипломатичними, службовими та закордонними паспортами;
  • з початку 2018 року українські прикордонники почали фіксувати біометричні дані іноземців, зокрема громадян Росії.

Зеленський додав, що у разі виникнення підозр прикордонники можуть додатково проаналізувати іноземців, а за наявності підстав — заборонити їм в’їзд в Україну.

Зазначу також, що запровадження додаткових змін у режимі поїздок громадян між Україною та Російською Федерацією потребує ретельного вивчення й аналізу усіх можливих сценаріїв розвитку, зокрема з точки зору безпекових аспектів та можливих соціальних наслідків нововведень, – наголосив Зеленський. 

Президент України запевнив у відповіді, що  надіслано петицію Прем’єр-міністрові України Д.Шмигалю, Секретарю Ради національної безпеки і оборони України О.Данілову та Голові Служби безпеки України І.Баканову з проханням проаналізувати відповідність нинішнього режиму в’їзду в Україну громадян Російської Федерації.