Військовий експерт Олег Жданов пояснив, чим Росії загрожує офіційне оголошення війни Україні.

Це докорінно змінює всю політичну складову між Україною і Росією, зазначив експерт.

“Якщо РФ називає “спецоперацію” війною проти України, оголошує нам війну, ООН зобов’язана включити механізми запобігання цій війні. Росія визнається країною-агресором, позбавляється права голосу в ООН, вона може взагалі вилетіти з ООН за такі агресивні дії… Усі питання, які стосуватимуться врегулювання цієї війни, будуть вирішуватися без РФ… А усі країни-члени ООН зобов’язані будуть розірвати відносини з Росією (дипломатичні, економічні, будь-які)”, – зазначив він.

“Ось з цієї причини ніхто не оголошує війну. Якщо РФ перша оголосить війну, вона буде визнана країною-агресором. ООН буде зобов’язана виділити нам і гуманітарну, і військово-технічну допомогу, аж до надання миротворчих сил для проведення військової миротворчої операції на території України”, – додав Жданов.

За його словами, тому РФ і не оголошує війну, і не може запровадити воєнний стан, а також оголосити загальну мобілізацію в країні: “Крім соціального вибуху, це ще сильно загострить зовнішньополітичну ситуацію навколо Росії”.

Збройні Сили України зможуть вести контрнаступ навіть восени і взимку. Холоди і морози не зупинять наших військових, адже РФ не можна давати “перепочинок”.

Він відповів на запитання глядачів, яких цікавило, чи не “встане” техніка ЗСУ з настанням морозів. За словами Жданова, холоди ніяк не вплинуть на роботу наших військових.

“Техніка не встане, всі ці машини призначені і для експлуатації в умовах низьких температур. Навіть австралійські машини призначені для роботи в таких умовах… Головне завдання в цьому плані – своєчасно підготувати особовий склад… Згадайте, яких втрат зазнавала РФ, коли вони спали під Києвом, ночували в березні місяці. Скільки у них обморожень було”,- додав експерт.

За словами Жданова, з настанням зими ЗСУ навіть стане “легше”. Вся річ у тому, що завдяки морозам грунт стане твердим, техніці буде набагато легше проходити.

“У нас є досвід ведення бойових дій в умовах весняних дощів і холодів. Згадайте, ми почали відбиття збройного масованого вторгнення РФ в лютому… З настанням зими стане легше. Незважаючи на те, що температура буде нижче і будуть морози, але грунт промерзає і умови для техніки стають краще, і для піхоти в плані прохідності.”, – вказав Жданов.

Експерт зазначив, що восени і взимку ми не можемо зупиняти контрнаступ. Вся справа в тому, що ворогові не можна давати час на відпочинок.

“А у нас ще й ситуація така, що ми не можемо зупинятися. Нам потрібно буде вести бойові дії, саме атакуючі, саме контрнаступаючі. Тому що не можна дати оперативну паузу, не можна дати перепочинок російським військам”, – резюмував Жданов.

Зазначимо, після контрнаступу ЗСУ в Харківській області можна говорити, що війна в Україні сягнула переломного моменту, на який у Москві реагують закликами до більш тотального, нещадного і жорстокого придушення українців.

Про це в польській газеті Wyborcza написав журналіст і експерт з Росії Вацлав Радзивінович.

Він зазначає, що останніми днями – паралельно з повідомленнями про ефективний український контрнаступ – заговорили про “повстання депутатів”, тобто про демарш політиків із Москви та Санкт-Петербурга щодо президента РФ Володимира Путіна із вимогою зректися своєї посади.

– Жест 24 депутатів районних рад двох найбільших міст Росії дійсно благородний і дуже сміливий. Але це значення лише символічне. Ті, хто підписав звернення, не є депутатами і не засідають у Московській Думі або Законодавчих зборах Санкт-Петербурга. Таких людей у Російській Федерації 77 500 осіб, і обов’язково серед них є люди з відкритою свідомістю та опозиційними поглядами, – пише журналіст.

Радзивінович додає, що після такого жесту з боку членів міських парламентів Путін може спокійно посадити їх на роки за “дискредитацію” російської армії.

Журналіст вважає, що на відміну від муніципальних депутатів Володимиру Путіну “доводиться зважати на інших критиків”, які є значно численнішими, гучнішими та, завдяки громадській підтримці і впливовим покровителям, недоторканними.