Український журналіст Денис Попович озвучив свою точку зору щодо подальших дій армії РФ на Південному фронті, вважаючи, що мають один оптимальний вихід — проявити “жест доброї волі” і відмовитися від Херсона.

“Херсонський напрямок я, швидше, схиляюся до “жесту доброї волі”, який може плавно перейти в передислокацію, як його назве російське командування. На сьогоднішній день там дуже схоже, що відбувається наступ українського армії”, – впевнено заявив військовий оглядач.

Денис Попович озвучив причини, через які наступати на Херсонському напрямку ЗСУ не можуть так само швидко та ефективно, як на Харківщині. На думку експерта, не лише особливості місцевості, а й той факт, що РФ стягнула багато сил та коштів на Південний напрямок фронту, не дає можливості українським військовим звільняти Херсонську область швидко та стрімко. Там події відбуватимуться повільно, коли ЗСУ день за днем зможе звільняти кілометр за кілометром.

Українські війська повністю ліквідували Ізюмський виступ, що нависав над Харковом і Донбасом, і витіснили російські частини на сході за береги Оскола, а на півночі – за державний кордон.
Ізраїльський військовий експерт Давид Гендельман вважає, що Україна має сили та резерви для того, щоб вести наступальні дії, проте ці плани мають свої плюси та мінуси.
“Є свої резони в продовженні наступів у найближчий період: розвиток успіху, поки противник не організував оборону на нових рубежах, виведення його з рівноваги, точніше – недавання йому шансу повернутися в рівновагу, з якої він вибитий цим настанням, і бажання більше встигнути до осені , коли дощі та бруд уповільнять просування”, – сказав він.
Аргументами проти ізраїльський експерт називає можливу втому та стан військ: “Вони (резерви) безсумнівно ще є, але нам не доповідають, скільки саме і коли вони дійдуть до межі, після якої в бій більше кидати не можна і треба берегти, доки не будуть створені додаткові резерви та відновлені з’єднання, що зазнали втрат”.
При цьому він зазначив, що вгадати напрямок, на якому Україна могла б розпочати новий поступ, досить важко.
Теоретично ЗСУ могли б продовжити наступ і в Луганській області, але тут може виникнути багато ризиків через розтягнуті комунікації, які можуть призвести до того, що наступаючі потраплять у котел, або виявляться втягнутими в бої з російськими силами, які почнуть контрнаступ.
Відповідь Росії
Експерти вважають, що Росія може відповідати не на фронті, а ударами по цивільній інфраструктурі, що вже відбувається.
Після цього Україна може одержати нове озброєння від Заходу. Наприклад, оперативно-тактичні ракети MGM-140 ATACMS з дальністю до 300 кілометрів, танки західного виробництва та багато іншого.
Генрі Шлоттман, аналітик, ветеран армії США вважає, що на полі бою росіянам бракує тактичної та оперативної гнучкості. Вони не можуть вчасно відреагувати на дії ЗСУ. “Генштаб, можливо, й розумів, що відбувається — але вниз ланцюжком командування, командирам дивізій та бригад, інформацію передавали надто повільно. У момент стрімкого українського настання це стало проблемою. І якщо нічого не зміниться, то росіяни просто повільно програють цю війну”, – вважає експерт.
Нагадаємо, військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко розповів Фактам ICTV, які наслідки тягне за собою швидкий контрнаступ ЗСУ та чи варто очікувати від окупантів відповіді.

– Щодо загроз, то ці виклики залишаються незмінними. Вони полягають у тому, що РФ може посилювати ракетний терор і обстріли українських міст, – стверджує експерт.

Так, Росія досі має спроможності обстрілювати Харків з Бєлгородської області. 11 вересня вони завдали ударів ракетами С-300 по Індустріальному району міста. Таким чином окупанти намагаються помститися за свої військові прорахунки та невдачі.

Крім того, під обстріли потрапила харківська ТЕЦ-5. На думку Мусієнка, це говорить про те, що РФ намагається перешкоджати нормальній підготовці до опалювального сезону в Україні. Вони думають, що таким чином зможуть викликати негативне ставлення до української влади серед населення.

– Це свідчить про те, що РФ досі погано знає суспільно-політичні настрої в Україні. Інакше вони б зрозуміли, що таким чином тільки зміцнюють опір українського народу, – додав він.