Вже сьогодні президент України Володимир Зеленський проведе переговори з президентом США Джо Байденом близько 19:30.

Про це повідомлела прес-секретар президента України Сергій Нікіфоров. 

“Шановні колеги з приводу розмови з президентом США орієнтуємося о 19:30 у Києві. Ще рано, можливі зміни”, – написав він.

Нагадаємо, що ця розмова відбувається після після переговорів американського лідера з керівником Росії Володимиром Путіним, які відбулися два дні тому.

Також після розмови з Путіним Байден провів переговори з лідерами Німеччини, Франції, Великої Британії та Італії.

8 грудня президент України Володимир Зеленський назвав позитивним факт розмови президентів США і Росії, однією з головних тем якої була ситуації на Донбасі та біля кордонів України.

Водночас Зеленський зазначив, що деталі цих перемовин він прокоментує вже після своєї телефонної розмови з Байденом, запланованої на 9 грудня.

Український політолог Володимир Фасенко на своїй Файсбук-сторінці поділився своїм коментарем щодо цих перемовин:

“Анонс посольства США про сьогоднішню презентацію антикорупційного списку санкцій по Україні (напевно, і не тільки по Україні, тому що нова Стратегія США щодо протидії корупції носить глобальний характер) частково пояснює, чому розмова президентів США та України відбудеться саме сьогодні. Він стосуватиметься не лише переговорів Байдена та Путіна, а й антикорупційної політики в Україні, зокрема й спільних дій щодо фігурантів нового списку санкцій. Ще одна можлива причина – старт Саміту демократії. Для Байдена це дуже важлива ініціатива, а Україна це один із форпостів боротьби за демократію у Східній Європі, зокрема й у контексті загроз з боку російського авторитарного режиму”.