Всередині російської армії все більше розгораються внутрішні конфлікти. Внаслідок цього найманці Євгєнія Пригожина нерідко “зливають” своїх союзників із російської регулярної армії.

Зараз конфлікт між приватними військовими компаніями та міноборони Росії суттєво загострився.

Про це розповів військовий експерт Андрій Крамаров.

Андрій Крамаров пояснив, що відсутність внутрішньої єдності у росіян стає причиною того, що вони готові завдати шкоди один одному та навіть “зливати” координати свого противника українській розвідці.

«Цей сценарій абсолютно реальний – із кадирівцями російська регулярна армія так робила і не раз», – додав він.

Російські військові робили це для того, щоб підставити кадирівців та врятувати себе. Також доволі показовим є випадок, коли командир зібрав особовий склад чисельністю близько 200 осіб, виголошував декілька годин промову й після чого відправив їх на вірну смерть. Допомогла у цьому українська розвідка, яка відпрацювала по окупантах у прифронтовій зоні.

Андрій Крамаров повідомив, що для української сторони такі випадки є показовими та грають нам на руку. Також це демонструє, що у Росії немає єдності ні на якому рівні.

«Ви ж союзники фактично, які воюють на одному боці, і ви дозволяєте собі зливати один одного? Для ЗСУ, звичайно, це є нонсенсом, а для них – нормально», – наголосив він.

На його думку, армія – це дзеркало суспільства, тож героїзм ЗСУ ще раз показує незламність та відданість українського народу.

Зазначимо, що за наказом президента РФ Володимира Путіна штурмові роти “z” були сформовані зі засуджених осіб для ведення наступальних дій та міських боїв під час війни проти України.

Про це сьогодні, 15 червня, повідомили в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони (ГУР МО) України.

Як зазначили в українській розвідці, на практиці окупаційні підрозділи, укомплектовані так званим “спецконтингентом”, показали вкрай низьку боєздатність.

“Серед зеків-окупантів процвітає алкоголізм, мародерство, а також дезертирство, зокрема й через катастрофічні втрати”, — йдеться в повідомленні ГУР МО.

Також в Головному управлінні поінформували, що для перегрупування та доукомплектації так званого “добровольчого корпусу” засудженими особами військове керівництво РФ утворило спецкомісію, яку очолив заступник начальника штабу російських окупаційних військ в Україні генерал-майор Польгуєв.

“Комісії видано наказ відібрати близько 2 тисяч осіб з числа “спецконтингенту”, провести з ними вишкіл на полігонах, розташованих на тимчасово окупованих українських територіях, та перекинути в зону бойових дій. Для членів спецкомісії Польгуєва на окупованих територіях України передбачена посилена охорона, а за дисципліною серед “зеків”-добровольців стежитимуть групи воєнної поліції РФ”, — зазначили в розвідці.

Крім того, за даними ГУР МО України, на тимчасово окупованих територіях Луганської області військовослужбовці окупаційної армії суттєво більше стали торгувати військовим майном. Здебільшого це новобранці зі штурмових загонів. Вони тікають зі своїх підрозділів разом зі стрілецькою зброєю.

“Враховуючи недоотримання обіцяної за контрактом платні, “штурмовики” компенсують “збитки”, вилучаючи в своїх підрозділах вантажні автомобілі, які заповнюють казенним майном. Здебільшого це автозапчастини, шини та паливо. Далі вони намагаються реалізувати майно в найближчих населених пунктах та від’їжджають в “невідомому напрямку”, — уточнили в українській розвідці.

Окрім “штурмовиків” тікають зі своїх підрозділів і військовослужбовці регулярних частин армії РФ. Зокрема, за інформацією ГУР, поблизу села Арапівка Сватівського району втекли 90 озброєних окупантів.