Угруповання Сил оборони продовжує поступово звільняти українську землю від загарбників.

За добу українські військові на деяких ділянках Луганського напрямку просунулись на відстань до двох кілометрів.

Про це заявив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України бригадний генерал Олексій Громов.

“Угруповання Сил оборони продовжує поступово звільняти українську землю від загарбників. Так, на Луганщині лише за минулу добу підрозділи наших військ просунулись на деяких напрямках в ході ведення бойових дій на відстань до двох кілометрів”, – сказав Громов.

Також відомо, що зрадники шукають неблагонадійних вже навіть серед зрадників.

Російські окупанти посилили фільтраційні заходи в Луганській області.

Про це повідомляє прес-служба Луганської обласної військової адміністрації.

“В деяких громадах області фільтраційні заходи лише посилюються. Зрадники шукають неблагонадійних вже навіть серед зрадників. Невеличкий Новопсков опинився під окупацією практично одразу. Втім, нещодавно в місцевій лікарні встановили відеокамери з можливістю запису аудіо, а співробітникам наказали вести невимушені бесіди з відвідувачами, щоб виявити неблагонадійних”, – йдеться у повідомленні.

Тим часом, як зазначається, у пологовий будинок завезли велику кількість поранених окупантів зі Сватівського напрямку, де підрозділи Збройних сил України просуваються майже щодня.

Крім цього зазначається, що окупанти вивозять награбоване майно та викрадені автомобілі із Сєвєродонецька – забирають те, що залишилося.

“Мародерство відбувається під прикриттям представників так званих органів державної безпеки. У місті десятки тисяч квартир без господарів, які евакуювалися, чим і користуються окупанти”, – зазначається у повідомленні.

У нинішньому технічному стані росія не зможе здійснювати масштабні наступальні, загарбницькі операції. росія вичерпала не лише свій початковий потенціал, а й перебуває на етапі безповоротної деградації, – пише військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

Перший приклад – бої під Бахмутом, Авдіївкою, рефлексія на Вугледар та Білогорівку. Хтось може парирувати мені тим, що це наступ та ніщо інше, на що я запитаю у відповідь – а який результат цього наступу?

Під Вугледаром, у районі маленької Павлівки росіяни поклали 5 БТГр і… І нічого. Бахмут і Авдіївка перебувають під тиском ворога понад 4 місяці і який результат? Чи змогли окупувати?

Тим часом за ці 4 місяці, що сталося у зоні бойових дій? Було деокуповано понад 8500 квадратних кілометрів Харківщини. Сотні квадратних кілометрів Херсонщини та найближчим часом звільниться ще 6 тис квадратних кілометрів правобережжя.

Тобто ЗСУ звільнили і звільнять найближчим часом понад 14,5 тис квадратних кілометрів, тоді як росіяни четвертий місяць б’ються біля Бахмуту і рефлексують на Авдіївку.

Другий приклад – артилерія. Без артилерії російсько-окупаційні війська неспроможні ні наступати, ні обороняться.

росія на момент повномасштабного вторгнення в Україну мала на складах і сховищах за різними оцінками від 15 до 20 млн пострілів. Саме до червня себе вичерпали склади з ближнім плечем підвозу у Білгородській, Курській, Ростовській, Воронезькій областях. Нині вони виконують транзитну функцію. І як снігова куля йде накопичення кризи боєприпасів у окупаційних військах.

У наступі та обороні російські війська завжди використовують тактику «вогневого валу». Щоб здійснювати ефективний наступ в Україні, окупантам необхідний потенціал 50 тис. – 70 тис. пострілів на добу. Щоб здійснювати ефективну оборону, цей показник становить у середньому 30 тис – 40 тис пострілів на добу. Нині вони забезпечують можливість 20 тис. пострілів на добу. Тобто вони не мають потенціалу для здійснення ефективного наступу та оборони.

Крім того, на самих складах, за різними оцінками, у росіян залишилося від 7 до 10 млн пострілів, 50% з яких через незадовільні умови зберігання непридатні до використання, а придатна частина знаходиться на складах і центрах зберігання, звідки підвезення логістично є пекельним.