Так, Україна зобов’язалася не використовувати високоточну американську зброю, включаючи HIMARS, по об’єктах на території Російської Федерації, цю інформацію підтвердив глава Міноборони Олексія Рєзнікова в інтерв’ю BBC. Однак всім відомо, що Крим – це територія України, яка перебуває під російською окупацією. І там є чимало військових цілей, які варто було б знищити.

За  словами, представника Головного управління розвідки Міноборони України Вадима Скібіцького, росія перетворила Крим на такий собі військовий хаб, через який йде озброєння для окупантів в південні регіони нашої держави.

“Є скупчення військової техніки, боєприпасів та інших матеріалів, які зосереджуються в Криму, а потім направляються для забезпечення російських окупаційних військ”, – розповів Вадим Скібіцький.

Ще одною важливою ціллю для ураження на окупованому півострові є об’єкти чорноморського флоту. Адже російські загарбники активно використовують його для завдання ракетних ударів по Україні.

“Це одна з цілей, які треба уражати, для того, щоб забезпечити безпеку наших громадян, та взагалі України”, – наголосив Вадим Скібіцький.

Варто відзначити, що від Запоріжжя до кримського мосту, через який і здійснюється перекидання російської техніки в окупований Крим – близько 300 кілометрів. Від Оріхова, що поруч з лінією фронту – близько 260 кілометрів. Відтак якби українці мали б ATACMS, то могли б завдати відповідний удар.

Американські реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) HIMARS, що надійшли на озброєння ЗСУ, уже вже наробили багато проблем російським загарбникам. Окупанти панікують і дуже бояться цих систем.

Той факт, що американські ракетні системи M142 HIMARS істотно впливають на війну в Україні підтвердив навіть високопоставлений військовий чиновник в ході брифінгу в Пентагоні.

Він наголосив, що HIMARS надають непрямий, але значний вплив на операції на передовій.

“Я думаю, що HIMARS мають істотний вплив на війну в Україні. ЗСУ з їх допомогою завдають ударів по складах з боєприпасами, командним пунктам і центрам управління російською армією. І всі ці речі мають прямий вплив на здатність проводити операції на передовій”, – заявив американський військовий.

А за  словами керівника Центру військово-правових досліджень Олександра Мусієнка, специфіка роботи систем HIMARS така, що вичислити, звідки був залп, дуже складно: самонавідні ракети, які управляються супутником при наведенні на ціль, можуть летіти по складній траєкторії. Крім того, проміжок часу, коли українські захисники прибувають на місце і розгортають установку, звідки вони роблять постріли та повертаються – дуже малий, буквально кілька хвилин.

“Поки водій веде автомобіль до наступної точки, у цей час координатор задає наступні цілі. Не потрібно стояти на місці і ці процедури вирішувати. Тому HIMARS – фактично як фантом, тому його так бояться окупанти”, – зазначив Мусієнко.

Військовий експерт Михайло Самусь додав, що Україна переважає Росію за кількістю надсучасної артилерії, і окупантам нічим збивати її.

“Якщо казати про кількість артилерії, то, звісно, Росія переважає. У них тисячі артилерійських систем, які вони сконцентрували, в тому числі, на Донбасі. Але якщо говорити про високоточну артилерію, надсучасну артилерію, як HIMARS, то у росіян немає такого рівня озброєння, і я думаю, що вже не буде. Звісно, Україна зараз переважає російську армію в цьому сегменті. HIMARS – це унікальна зброя, яка може давати унікальні можливості. Під час визначення точних координат цілей противника можна знищити будь-що з відхиленням один метр. І це означає, що і командні пункти, і системи протиповітряної оборони, і лінії постачання, і склади з боєприпасами можуть знищуватися високоточно, швидко, щойно буде отримана інформація про координати цих цілей”, – сказав він.

Самусь також додав, що Росії нічим збивати HIMARS.

“Це ракети, які теоретично можна збивати, але у росіян немає такої протиповітряної оборони, яка могла би знищувати ці ракети. Залізний купол може збивати такі ракети. Він є у Ізраїлю, США, але не у росіян. Російські протиракетні комплекси не мають такої змоги. У будь-якому разі, до цього часу невідомі випадки, коли українські удари HIMARS були нейтралізовані російською ППО”, – зазначив експерт.