Уряд Ізраїлю ухвалив рішення про збільшення гуманітарної та військової допомоги Україні, повідомляє Haartez. Сталось це після антисемітських заяв Сергія Лаврова, міністра закордонних справ росії.

Журналісти Haartez повідомляють, що збільшення допомоги будеРі “істотним кроком”. Однак Ізраїль не планує передавати Україні сучасне озброєння, ударні системи, системи ППО та тяжку зброю, яка дала б змогу нашій армії проводити наступальні дії проти окупаційної армії рф. Таке рішення, ймовірно, стало наслідком висловлювань Лаврова.

Яїр Лапід, міністр закордонних справ Ізраїлю, заявив, що слова російського колеги “непробачні, обурливі і є грубою історичною помилкою”. Рішення про збільшення гуманітарної та військової допомоги Україні, ймовірно, стало наслідком охолодження відносин Ізраїлю з Кремлем на тлі образливих заяв Лаврова.

Раніше  1 травня  в інтерв’ю італійської телерадіокомпанії Mediaset глава МЗС РФ Сергій Лавров, коментуючи єврейське коріння президента України Володимира Зеленського заявив, що “Гітлер теж мав єврейську кров”, та що найбільшими антисемітами є самі євреї.

Міністр закордонних справ Ізраїлю Яїр Лапід заявив, що слова Лаврова «непробачні, обурливі і є грубою історичною помилкою».

Сказати, що Гітлер був євреєм, все одно що сказати, що євреї вбивали самі себе. Тільки нацисти були нацистами, тільки нацисти здійснювали систематичне знищення єврейського народу, – заявив міністр.

Ізраїль, за словами Яїра Лапіда, чекає на вибачення з боку лаврова і викликав посла рф в МЗС.