У Черкасах і Тернополі влада вирішила не вводити “карантин вихідного дня”, який буде діяти в Україні вже з суботи, 14 листопада.

“Рішення про не введення в Черкасах” карантину вихідного дня “спочатку прийняла комісія ТЕБ та НС, а потім його затвердив виконавчий комітет”, – повідомляє прес-служба Черкаської міськради за результатами засідання місцевої комісії з питань ТЕБ ​​та НС та виконавчого комітету.

Мер Черкас Анатолій Бондаренко, який в даний час хворіє Covid-19, заявив, що дані обмеження негативно позначаться на економіці міста.

“Під час першої хвилі карантину місто Черкаси недоотримало 170 млн. грн до бюджету. При цьому ми виділили 104 млн. грн лікарням на боротьбу з коронавірусом. Зате від уряду ми не отримали ніякої підтримки. З введенням чергових обмежень місто може просто зупинитися” – сказав він.

За словами заступника мера Ігоря Волошина, в мерію звернулися представники ГО “Форум розвитку Черкащини” і представники малого та середнього бізнесу, які просили підтримати бізнес при коронавірусі і не закривати магазини, ресторани, розважальні заклади, фітнес-зали та інші установи на вихідні.

Також повідомляється, що багато підприємців прийшли на засідання комісії ТЕБ та НС. Медик Черкас Всеволод Кульчіковській заявив, що введення “карантину вихідного дня” є недієвим з протиепідемічної точки зору.

Згідно з рішенням влади Черкас, в місті в суботу та неділю дозволена робота:

  • барів, ресторанів, кафе;
  • торгово-розважальних центрів,
  • розважальних закладів (крім нічних клубів),
  • підприємств торгівлі та побутового обслуговування населення,
  • закладів культури і проведення культурних масових заходів,
  • спортзалів, фітнес-центрів, басейнів,
  • ринків.

Також мер Львова Андрій Садовий вважає, що рішення української влади про “карантині вихідного дня”, який передбачає заборону роботи ресторанів і кафе, дурне. Він вважає, що такі обмеження “поховають” малий і середній бізнес.

Садовий впевнений, що для введення таких обмежень потрібно спочатку побудувати систему компенсацій підприємцям і бізнесменам. Крім того, він заявив, що львівська влада не збирається дотримуватися рішення Кабміну про нові обмеження.

“Карантин вихідного дня, на мою думку, – це дурниця. Ми були, є і будемо разом з вами. Жодного нерозумного рішення місто не прийматиме. Ми з вами повинні взяти на себе всі зобов’язання: ніяких банкетів, ювілеїв або весіль, але про повний локдаун не можна говорити “, – сказав Садовий під оплески львів’ян.

У свою чергу Денис Шмигаль зазначив, що за рішенням Уряду протягом вихідних установи, визначені в переліку, підлягають закриттю або не повинні приймати відвідувачів. А також підкреслив, що міські голови не мають повноважень робити винятки для об’єктів, внесених до переліку постанови.

«У міських голів немає повноважень дозволяти або забороняти дію рішень уряду на території окремо взятої територіальної одиниці. Рішення Уряду діють безумовно і підлягають виконанню всіма суб’єктами господарювання, які розташовуються на території України. Карантин вихідного дня стосується виключно певного переліку суб’єктів господарювання, які перебувають на території України. Якщо це, наприклад, ТРЦ, то він повинен бути закритий протягом вихідних », – зазначив Прем’єр-міністр.