Журналіст Ігор Яковенко висловив думку, що війна в Україні може припинитися лише в разі зміни путінського режиму в Росії. За його словами, навіть відновлення кордонів 1991 року не вирішить всіх проблем, проте ліквідація Путіна цілком посприяє цьому. Про це заявив громадський діяч під час ранкового ефіру в українському ЗМІ.

«Війна не закінчиться навіть якщо відкинути окупаційну армію на кордони 1991 року. Путінський режим буде продовжувати обстрілювати зі своєї території, що є очевидним», — сказав Яковенко, коментуючи можливість закінчення війни виходом на кордони 1991-го.

Він також прокоментував ситуацію з Навальним і додав, що у Росії немає шансів на конструктивну зміну режиму.

«Режими не змінюються. Вони гинуть або через важкий воєнний стан та повну капітуляцію, або у результаті смерті лідера Росії», — сказав журналіст.

Насправді режим Путіна не такий міцний, як вважалося раніше. Це продемонстрував, зокрема, ватажок ПВК «Вагнер» Євген Пригожин, який підняв військовий заколот проти Москви. Кремлю вдалося стабілізувати ситуацію, ліквідувавши лідера повстання. Однак система може піти врозріз у будь-який момент.

Почавши війну проти України, російський лідер Володимир Путін вистрілив собі у ногу. Його режим похитнувся. Росія перебуває в порозі глобальних змін. Таку думку висловили експерти Council on Foreign Relations.

«Путинський режим у Росії сьогодні здається не таким непорушним, як раніше… США та їх союзникам варто готуватися до можливої ​​зміни влади в Москві, щоб пом’якшити негативні наслідки», — пишуть експерти. Вони зазначають, що війна стала стрес-тестом для вертикалі влади, збудованої Володимиром Путіним.