Справжність матеріалів розслідування Bihus.Info про діяння Віктора Медведчука в період 2014-2018 років перевіряють експерти.

Про це в ефірі телеканалу “Дом” повідомив спікер Служби безпеки України Артем Дехтяренко.

Він зазначив, що на спільному брифінгу глави СБУ і генпрокурора була оприлюднена тільки та інформація, яку наразі можна розголосити.

“На брифінгу, який проводив голова Служби безпеки України й генеральний прокурор, була озвучена лише частина фактів, які ми зараз можемо розголошувати”, — повідомив представник спецслужби.

Дехтяренко додав, що є й інші факти, щодо яких зараз триває розслідування, тому ознайомити з цими матеріалами громадськість поки неможливо.

“З огляду на те, що слідчі дії тривають, з іншими фактами ми поки що в публічну площину виходити не можемо”, — резюмував спікер СБУ.

Нагадаємо, журналісти Bihus.Info оприлюднили розслідування, де фігурують десятки аудіозаписів з голосом людини, схожим на голос політика Віктора Медведчука. Зафіксовані на записах переговори велися з 2014 по 2018 роки — як з представниками “ДНР” і “ЛНР”, так і з політичним оточенням президента РФ Володимира Путіна.

Генпрокуратура підозрює Віктора Медведчука за трьома статтями ККУ: ч. 1 ст. 111 — держзрада, ч. 3 ст. 15 — замах на кримінальний злочин, ч. 1 ст. 438 — порушення законів і звичаїв війни. З 13 травня за рішенням суду він перебуває під домашнім арештом.

Зазначимо, що кожен п’ятий респондент (20%) повністю згоден з тим, що кримінальне провадження повинні почати і проти дружини нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука Оксани Марченко, ще 22% – скоріше згодні.

Про результати відповідного соціологічного дослідження на тему “Як українці ставляться до домашнього арешту Медведчука” на прес конференції розповів виконавчий директор Українського інституту майбутнього (UIF) Вадим Денисенко, передає «ДС».

Так, він зазначив, що респонденти з Заходу надавали дані відповіді дещо частіше інших.

Денисенко підкреслив, що таке питання ставилося через те, що Марченко, як і її чоловік, потрапила під санкції РНБО.