У стосунках між Зеленським та Аваковим намітився розкол, судячи із вчорашньої прес-конференції Президента. Принаймні те, що за провальну аваківську версію справи Шеремета довелося публічно червоніти не Авакову, а Зеленському, в ОП можуть використати, щоб хоча б обмежити апетити аж надто самостійного міністра.

Ще один подібний скандальний провал цілком може коштувати міністрові посади. А такий провал дуже можливий, бо ще один спільний проект у Банкової і Авакова є – він у Харкові і звати його Ігор Терехов, в.о. мера міста і кандидат на посаду міського голови на позачергових виборах у жовтні, пише політичний оглядач Володимир Цибулько.

Погана справа тут не в тому, що Терехов ці вибори може програти. Бо в такому разі Банкова просто спробує налагодити стосунки з іншим міським головою. Проблема в самому Терехові як в особі. Він дозволяє собі просто немислиме, як для кандидата. Не можна кандидату на виборну посаду казати власній охороні застосовувати фізичну силу щодо журналіста, який ставить незручне питання. Категорично не можна! А Терехов так зробив.

Тепер ним зайнялися і профільний комітет Ради, і НСЖУ, інші журналістські організації. І просто журналісти тепер точно не впустять нагоди нагадати йому не тільки цей гріх, а й всі інші – у чиновника Терехова їх більш ніж достатньо. А у Харкові про його маніпуляції з міським бюджетом знають не тільки журналісти. Просто раніше всі це за межі Харкова не виходило.

Але харківські вибори чим ближче до дня голосування обов’язково стануть предметом регулярної уваги загальноукраїнських ЗМІ – так само й Терехов як кандидат. І тут йому пригадають усе – агресію проти журналістів, підпали автомобілів своїх опонентів, зловживання з грошима міста, дружбу з олігархами, які відверто наживаються за рахунок Харкова.

Публічна картина вийде дуже неприємна: Аваков і офіс Президента підтримують корупціонера з кримінальними схильностями у стилі 90-х. І – знову ж таки – проблема не в тому, що Терехов вибори може програти. А в тому, що Зеленському знову доведеться червоніти й пояснювати. Цього разу – як так вийшло, що Ігор Терехов став улюбленим кандидатом його найближчого оточення. Ну і хто йому підсунув таку свиню – Зеленському теж доведеться згадати. І зробити оргвисновки.

Відзначимо, що у інтерв’ю Українській правді бізнесмен Павло Фукс, який походить з Харкова та близько дружив з Кернесом, прямо заявив, що підтримає на виборах Терехова. Він також додав, що, окрім Ярославського, Терехова підтримують Аваков та харківський бізнесмен і політик Ігор Котвіцький, якого ЗМІ називають другом і бізнес-партнером Авакова.

Сам Аваков своїх електоральних симпатій публічно не висловлював, але Добкін вже заявив, що вважає своїм головним суперником на виборах “не Терехова, а Авакова”.

“Позиції Авакова посилилися після смерті Кернеса, – каже в розмові з BBC News Україна депутат Харківської міськради Дмитро Булах. – Це, мабуть, найсильніші його позиції за весь час. Навіть коли він був губернатором, вони були не настільки сильними”.

Усі опитані BBC News експерти визнають, що підтримка серед окремих представників політичних і бізнес-еліт Харкова у Терехова серйозна.

“Є певний консенсус серед різних впливових прошарків харківських еліт (щодо Терехова – Ред.), – каже політолог Володимир Фесенко. – Він нейтральний, неконфліктний, він прийнятний для основних гравців”.

Навіть більше, Фесенко вважає, що Терехова може підтримати і центральна влада.

“Для них він – чинник стабільності в місті”, – пояснює політолог.