У Британії не дозволили вилітати ще одному літаку, який ймовірно пов’язаний з російськими олігархами. 

Як повідомляє The Guardian, про це заявив міністр транспорту Грент Шаппс, пише “Європейська правда”.

“Ми не будемо бездіяльно спостерігати, як ті, хто завдяки покровительству Путіна заробляв мільярди, безпроблемно живуть своїм життям, тоді як десь вбивають невинних людей”, – прокоментував він.

За його словами, літак залишатиметься в аеропорту перебування, доки британські посадовці переконаються, поширюються чи ні на нього санкційні обмеження, накладені на усі пов’язані з РФ літаки.  У відомстві відмовилися від коментарів про те, кому з олігархів може належати літак, до завершення розслідування. У міністерстві транспорту раніше повідомили про арешт двох літаків, пов’язаних з нафтовим олігархом Евгенієм Швідлером, партнером Абрамовича. 

Наразі проти російської еліти та росії загалом діє безмежна кількість обмежень та санкцій. Проте, прокуратура США знайшла докази, що російські олігархи намагаються сховати своє майно від західних санкцій, запроваджених після нападу рф на Україну.

«Існують спроби (олігархів рф – ред.) – про деякі з них публічно повідомляється – переміщувати, наприклад, рухоме майно у вигляді яхт, літаків … в юрисдикції, де, я думаю, люди вважають, що це було б важче розслідувати і важко заморозити», – заявив глава групи KleptoCapture при Мін’юсті США, прокурор Ендрю Адамс

За його словами, відстежувати активи олігархів часто буває важко, оскільки вони приховані за кількома колами фіктивних компаній, розкиданих по всьому світу.

За словами Адамса, його група вже отримує конкретну інформацію з країн, які раніше вважалися «безпечними гаванями» для олігархів. Водночас він відмовився надати деталі конкретних юрисдикцій, які вже надали інформацію, або назвати імена конкретних осіб, які перебувають під слідством.

Як повідомляв Укрінформ, Мін’юст США створив робочу групу KleptoCapture, яка слідкуватиме за дотриманням запроваджених проти росії санкцій. Щодо порушників буде проведено судове розслідування, а в разі неможливості арешту будуть накладати арешт на активи та конфісковуватимуть майно.