Генсек НАТО Єнс Столтенберг визначив ситуацію на фронті в Україні як «дуже складну». Зазначивши, що з початку контрнаступу ЗСУ лінія фронту практично не змінилася, він заявив про це у понеділок перед зустріччю Північноатлантичної ради на рівні міністрів закордонних справ.

За його словами, ситуація складна вздовж усієї лінії фронту, однак найважче — на сході.

«Ми бачимо велику кількість втрат. І найінтенсивніші періоди бойових дій, які від початку війни відбувалися минулими місяцями та тижнями. І в той час лінія фронту суттєво не змінилася», — сказав він.

За його словами, російські війська зазнають суттєвих втрат як в особовому складі, так і у техніці. На думку Столтенберга — це є суттєвим досягненням української армії.

«Звичайно, військові досягнення ЗСУ можна оцінювати метрами просування, але також втратами, які зазнає російська армія. Лінія фронту не дуже сильно змінилася. Але також, якщо російські війська зазнають суттєвих втрат як в особовому складі, так і у спроможностях, то це є суттєвим досягненням. А також українські військові відштовхнули Чорноморський флот РФ. І це велике досягнення», — наголосив генсек НАТО.

Попри все, НАТО продовжить підтримувати Україну у війні проти російської агресії.

Також генсек додав, що до завершення активних бойових дій в Україні її повноправний вступ до Альянсу неможливий. За словами генсека, союзники по НАТО узгодять рекомендації щодо реформ, які потрібно провести Україні для готовності до членства. А також він наголосив, що союзники погоджуються з тим, що у майбутньому Україна стане членом НАТО, та нагадав про допомогу, яку Альянс надає Києву.