Дмитро Кулеба підтвердив, що 14 червня на саміті НАТО Україна не отримає План дій щодо членства в Альянсі. Водночас, за словами міністра закордонних справ, важливо, аби на саміті пролунала тема Києва.

Необхідно, щоб члени НАТО розпочали діалог щодо надання Україні ПДЧ. Про це очільник МЗС заявив у інтерв’ю НВ.

«Обіцянка надати Україні План дій щодо членства була сказанна у 2008 році. З того часу для виконання цієї обіцянки не було зроблено рівно нічого. Взагалі»,– пояснив чиновник.

Водночас він наголосив, що Україна не мала виконувати “цілу низку умов” для надання ПДЧ.

“Було написано дослівно: “Україна і Грузія стануть членами НАТО. Доручаємо міністрам закордонних справ країн-членів Альянсу продовжити діалог щодо питання надання цим двом країнам Плану дій щодо членства”, – зауважив Кулеба.

Після цього з’явилися річні національні програми в Україні як односторонній документ. За форматом вони максимально наближені до ПДЧ.

“З року в рік ми ці програми виконуємо, і з року в рік вони стають все сильнішими і амбітнішими. Але жодні умови щодо надання ПДЧ у 2008 році не висувалися”, – підкреслив міністр.

В свою чергу, Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати з «нетерпінням» чекають участі в Кримській платформі, яка повинна відбутися в Києві в серпні цього року. Про це він сказав з нагоди річниці депортації кримських татар він написав у своєму Twitter.

«Ми засуджуємо зловживання Росією в Криму, особливо 18 травня, коли ми розмірковуємо про 77-й річницю  депортації Сталіним незліченної кількості кримських татар з їх рідного півострова. Ми з нетерпінням чекаємо участі в саміті Кримської платформи в серпні. #CrimeaIsUkraine », – написав Блінкен.

Відомо, що США вітають, ініційоване Києвом, створення Кримської платформи, яка спрямована на повернення анексованого півострова Україні.