Посол Папи Римського Франциска з питань миру в Україні кардинал Маттео Зуппі 5-6 червня відвідає Київ з візитом.

“Посилаючись на попередні повідомлення Святого престолу, повідомляємо, що 5-6 червня 2023 року кардинал Маттео Марія Зуппі, архиєпископ Болоньї та президент Італійської єпископської конференції, здійснить візит до Києва як посланець Святішого Отця Франциска”, – йдеться у повідомленні Святого престолу.

Як зазначається, головна мета цього візиту – уважно вислухати українську владу про можливі шляхи досягнення справедливого миру та підтримати жести людяності, які допоможуть послабити напруженість.

Раніше, кардинал Маттео Зуппі назвав війну “пандемією” і заявив, що всі християни покликані бути миротворцями.

Тоді стало відомо, що Папа Римський Франциск попросив главу італійського єпископату кардинала Маттео Зуппі створити миротворчу місію для війни в Україні.

Ймовірно, це та місія, про яку Папа говорив під час свого візиту до Угорщини у квітні, але поки що подробиць не розкривають.

З того часу, як у лютому 2022 року почалася війна, Франциск і Ватикан намагалися запропонувати себе як можливі миротворці, але на сьогоднішній день їхні зусилля не увінчалися успіхом.

У травні папа римський Франциск доручив Зуппі провести миротворчу місію, “щоб спробувати допомогти покласти край війні в Україні”.

Зуппі походить із громади Сант-Егідіо, що базується в Римі групи миру і справедливості, яка в 1992 році виступила посередником в угоді, що поклала край громадянській війні в Мозамбіку, в результаті якої загинуло близько мільйона людей і було переміщено близько чотирьох мільйонів людей.

Папа зробив його кардиналом у 2019 році, а минулого року його було обрано головою Італійської єпископальної конференції.