Максим Жорін — екскомандир полку Азов та тимчасово виконуючий обов’язки командира 3-ї штурмової бригади розповів, що в Бахмуті найманці ПВК майже вийшли з міста.
Чи є в Бахмуті вагнерівці?
«Більшість вагнерівців на цей час вже покинули місто та його околиці. Більше того, намагалися вони це зробити з величезною швидкістю, було дуже помітно шалене бажання якомога швидше звідси куди завгодно дітися…На даний момент практично всі вийшли (ред. вагнерівці)», — каже Максим Жорін та додає, що найманці ПВК понесли шалені втрати на Бахмутському напрямку.
Жорін підкреслив, що вагнерівці вже не могли виконувати бойові задачі, оскільки втратили свою ефективність.
За його словами, зараз на всіх рубежах напроти ЗСУ дислокується російська регулярна армія, крім того, є відносно нові бригади — це десантники, яких раніше зустрічали під Києвом та на Херсонському напрямку, зазначає екскомандир полку Азов.
Він додає, що на Бахмут перекидають російські підрозділи, які мають мету зайняти позиції вагнерівців, але окупанти ці позиції втрачають. Натомість, ЗСУ користується слабкістю ворога та просувається вперед.
«Сьогодні ми відновили наступальні дії та на даний момент змогли просунутися», — каже військовий в ефірі FREEДOM. LIVE
Максим Жорін прокоментував й неодноразові заяви про взяття Бахмута, він нагадав, що подібні повідомлення від пропагандистів вже лунали ще з 2022 року:
«Як й раніше в місті є позиції української армії, які безпосередньо в місті й їх утримують. Основна задача — їх утримати. Що стосується фалангів — то там задача на просування та охват міста, чим й займаються підрозділи української армії»
Чи можуть росіяни просуватися далі Бахмута?
«Нам вдалося повністю перехопити інціативу на флангах, й вони не те, що не можуть просуватися вперед, зараз вони дуже сильно озадачені питаннями оборони, яку вони слабо утримують. На сьогоднішній день ми відновили наступальні дії, ми брали невелику тактичну паузу для того, щоб перегрупуватися й знайти нові слабкі місця у ворога. Ми вже почали просування вперед до звільнення Бахмута», — наголосив військовий.
До речі, на Бахмутському напрямку Сили оборони України за допомогою дрона знищили ворожу самохідну артилерійську установку “Гвоздика”.
Про це повідомив віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму Telegram.
“Армія дронів знищує радянський мотлох на околицях Бахмута. Цього разу в росіян мінус одна самохідна артилерійська установка “Гвоздика”. Її уразив дрон, придбаний за кошти української блокчейн-компанії Everstake”, – зазначив він.
За даними на 4 червня, як розповів генерал Олександр Сирський, українські штурмовики змогли звільнити значну ділянку в районі Іванівського лісу. Ймовірно, йдеться про лісисту місцевість на Бахмутському напрямку.
На день раніше заступник міністра оборони Ганна Маляр назвала ситуацію в цьому районі “умовно стабільною”. При цьому попри пафосні заяви засновника ПВК “Вагнера” Євгена Пригожина, його найманці “остаточно ще не покинули місто” і займаються інструктажем загонів регулярної армії, що прибули.
Щодо втрат, то як зазначив секретар РНБО Олексій Данілов, росіяни в боях за Бахмут втратили майже 23 тисячі своїх військових, а втрати України на цьому напрямку в 7,5 рази менше.