Жителі республіки Бурятія виступають за проведення референдуму. Вони прагнуть, щоб саме жителі Бурятії визначили подальшу долю державного утворення.

У Бурятії проживає лише 30% етнічних бурятів, решта 70% населення – це росіяни.

Про це розповіла Олександра Гармажапова – голова фонду “Вільна Бурятія”.

Олександра Гармажапова пояснила, що діяльність фонду “Вільна Бурятія” дуже мозолить очі Кремлю. Відтак, учасників фонду визнали іноземними агентами за 4 дні до візиту російського президента Володимира Путіна в республіку Бурятія.

Окрім цього, росіяни повсякчас цікавляться, чи знають мешканці Бурятії про “Вільну Бурятію” та чи співпрацюють вони із нею.

«Чому наша діяльність на стільки не подобається владі? Це пов’язано із тим, що ми категорично проти війни, яку розв’язав Володимир Путін, і першими стали називати її імперською», – наголосила вона.

Також фонд дотримується позиції щодо того, що самі мешканці Бурятії мають визначати подальшу долю їхнього дому.

“Путін дуже активно у своїй пропагандистській риториці використовує такий аргумент, що якщо не він, то Росія розпадеться і всі західні країни мріють розвалити Росію, а нібито він має всіх об’єднати довкола себе”, – переконана Гармажапова.

За її словами, Путін досі вірить у те, що Росія завжди буде єдиною та неподільною.

Голова фонду “Вільна Бурятія” додала, що мешканці національних республік Росії у відкриту не скажуть про те, що вони хочуть незалежності.

«Якщо ви запитаєте у людей, чи хочуть вони національної федералізації, щоб Бурятія сама розпоряджалася своїми податковими потоками, мала політичну, мовну незалежність, то люди з великою ймовірністю скажуть, що так», – зазначила вона.

Втім, варто враховувати, що буряти складають етнічну меншість населення республіки. 70% – це росіяни. Тож військові із Бурятії, які воюють проти України, це не обов’язково мешканці самої республіки.

Загалом люди виступають за проведення референдуму як демократичної процедури, в результаті якого жителі Бурятії визначать майбутнє своєї республіки.

Додамо, влада Росії не повинна допустити порушення внутрішньополітичної безпеки в країні з урахуванням активізації зусиль «недоброзичливців».

Таку заяву зробив президент країни-агресора Володимир Путін на нараді із постійними членами Ради безпеки РФ.

Російський диктатор запропонував обговорити «забезпечення безпеки Росії, в даному випадку безпеки внутрішньополітичної», з урахуванням зусиль, які роблять і активізують «недоброзичливці», «щоб розгойдати ситуацію всередині Російської Федерації».

Також, російське керівництво країни вважає загрозою для свого існування приватні військові компанії (ПВК).

Як заявив військовий експерт Дмитро Снєгирьов, через це їх перекинули на найбільш небезпечні напрямки війни проти України.

“Російські спецслужби ухвалили рішення про утилізацію ПВК, підпорядкованих окремим фінансовим структурам, як ПВК “Поток” – “Газпрому”, та тих, які формуються за етнічною ознакою, тобто кадирівські підрозділи”, – зауважив він.

Окрім цього також керівництво РФ побоюється, що росіяни втратять панівну роль “титульної нації” через мусульманські марші в країні та заклики їх представників. Такі кроки від мусульман стали останньою краплею для передислокацію кадировців на найнебезпечніші напрямки: Білогорівський, Мар’їнський, Авдіївський.

“Ухвалено рішення про утилізацію підрозділів, підпорядкованих Рамзану Кадирову, бо російські спецслужби розглядають приватні армії як потенційну загрозу для існування диктаторського режиму Путіна”, – наголосив Дмитро Снєгирьов.