Глава Закарпаття Геннадій Москаль заявив, що білборди про сепаратизм на Закарпатті є провокацією ФСБ Росії. Безпосередніх виконавців провокації зараз розшукують правоохоронці.

Про це йдеться в повідомленні голови Закарпатської обласної державної адміністрації на його офіційному сайті.

В ніч на 20 жовтня на Закарпатті з'явилися білборди з написом "Зупинимо сепаратистів" під фотографіями лідерів угорської нацменшини регіону.

"Борди із зображеннями діячів політичної партії" ТУКЗ "(Товариство угорської культури Закарпаття) і антиугорськими написами Закарпатська облдержадміністрація розцінює як примітивну провокацію російських спецслужб", – йдеться в повідомленні на сайті Москаля.

Глава області відзначив, що методи і стиль виконання вказують на те, що "це чергова примітивна спецоперація ФСБ, яка вже кілька років намагається посварити на Закарпатті українців і угорців".

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

У квітні минулого року на адміністративному кордоні Виноградівського та Берегівського районів так само вночі були встановлені стели з провокаційними написами на угорській мові. До речі, ті написи були зроблені з помилками, як і нинішні, скалькование з російської мови ( "Зупинимо сепаратистів" замість "Зупінімо сепаратистів"), – нагадав Москаль.

Він також як ще один приклад навів інцидент, що стався в лютому 2018 року в Ужгороді. Там двічі підпалювали офіс "ТУКЗ".


"Ці злочини розкрито, встановлено, що за ними стоять російські спецслужби. Робимо все, щоб розкрити і нинішню провокацію. Вже доведено, що такі примітивні речі на Закарпатті не працюють, на них не ведуться ні українці, ні угорці", – запевнив глава Закарпатської ОДА.