Володимир Зеленський відійшов від позиції компромісу і дипломатичності у своїй риториці, адже Росія нехтує міжнародною дипломатією і правовими нормами. З цим і пов’язані його жорсткі заяви, щодо ситуації з Кримом і Донбасом. Глава держави говорить тією мовою, яка буде зрозуміла Москві. Його головним завданням є захист українців на окупованих територіях. 

Про це в ефірі телеканалу Україна 24  розповіла депутатка від фракції Слуга народу Олена Мошенець. Вона зазначила, що гарант відійшов від компромісу і не боїться прямо сказати про речі, пов’язані з російською агресією. Навіть попри той факт, що подібні заяви Зеленського дратують Москву.

“Так, дратують Кремль слова Зеленського Хочу поаплодувати і підтримати президента, який не боїться в обличчя агресору казати ті речі, які є занадто неприємними, не боїться заявляти про це і відійшов від позиції компромісу і певної толерантності, навіть дипломатичності, через яку нормальні держави могли б знайти спільну мову. Але коли по той бік стоїть держава-злодій, яка краде твої території, вбиває твоїх людей, яка плює в обличчя людей, які живуть там (на окупованих територіях) і вважають себе українцями. Я вже не кажу про кримських татар, яких століттями виселяли, і зараз продовжують це робити. Я, крім того, щоб підтримати цю думку про певний міжнародний тероризм, більше нічого не можу сказати”, – зазначила Мошенець.

За її словами, президент перейшов до такої риторики, оскільки він піклується про людей, які живуть на окупованих територіях. Йому важливо їх захистити.

Водночас Зеленський переконався в тому, що є низка держав і їх лідерів, які не керуються міжнародною дипломатією і юридичними правилами гри, встановленими світовою спільнотою. 

“І розмовляти з такими людьми мовою, яку вони не розуміють, неможливо. Вони розуміють тільки мову, коли кажуть неприємні їм речі. Відповідно, риторика президента мені абсолютно зрозуміла, він хоче виконати у тому числі і свої політичні обіцянки, які він приймав як президент. Йому важливо захистити людей, які проживають на цих (окупованих) територіях. Дуже важливо, щоб діти, які ростуть, взагалі не розуміють, якою була територія країни, де вони проживають, якою вона була до їх народження – важливо цим дітям передати справжню історію, а не таку, яка написана агресором – Росією”, – підкреслила Олена Мошенець.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський у своєму новому інтерв’ю сказав про те, то для росіян, які захопили Крим, ця земля не рідна, на відміну від українців. Тому, вважає глава держави, окупований півострів ніколи не буде “російською територією”

Люди, яку окупували Крим, ніколи не любитимуть цю землю так, як українці, у яких з півостровом пов’язано безліч спогадів. Для них це чужа територія, яка “ніколи не буде російською”. 

У інтерв’ю телеканалу Дом, фрагмент якого опубліковано у Telegram-каналі глави держави, він назвав Кримський півострів “своєю землею” і заявив, що історію переписати неможливо, тому Крим повернеться до складу України, причому це тільки питання часу.