На відміну від Бахмутського фронту, де політичне керівництво рф просто кидає окупантів у м’ясорубку, на Луганському напрямку, по лінії Сватове-Кремінна, явно командують генерали, здійснюючи спробу наступу в бік Куп’янська.

Про це розповів військово-цивільний аналітик, ветеран АТО, екскомандир штурмової роти батальйону «Айдар» Євген Дикий.

“Я думаю, що вони самі чудово розуміють, що шансів взяти Куп’янськ в них небагато, шансів пройти далі, створити загрозу Харкову в них просто нуль, шансів взяти Куп’янськ — ну, 5% скажемо. Вони це розуміють, але їхня задача інша, їхня задача, в першу чергу, якраз змусити нас перекинути якісь резерви, які могли б бути задіяні в наступі на Півдні, а замість цього перекинути їх туди на оборону на Слобожанщину. Ні для кого не секрет, що ми не задіяли поки навіть половину тих сил, які готували до цього літнього наступу, і для росіян критично важливо, щоб ми частину цих резервів були змушені використати не за призначенням, не для прориву їхньої оборони і деокупації територій, а навпаки, для оборони того, що вже і так наше”, — пояснив експерт.

За його словами, поки що на Слобожанщині справляються ті частини ЗСУ, які там стояли і раніше, без резервів, але чим далі, тим важче.

“Все ж таки росіяни там зібрали стотисячне угрупування, 100 000 — це реально дуже багато. Я нагадаю, що на початку “спеціальної воєнної операції” в лютому минулого року взагалі на всю територію України зайшло 180 тисяч окупантів, а тепер тільки на одній лінії Сватове-Кремінна їх 100 тисяч, тобто можемо порівняти інтенсивність боїв, інтенсивність тиску. Тому нашим оборонцям там дуже важко їх стримувати і, можливо, таки доведеться їх посилювати якимись із оцих резервних частин, які все ж таки збирались для наступу, а не для оборони”, — додав Євген Дикий.

Додамо, що ініціативу на полі бою Сили оборони України перехопили ще 4-5 місяців тому, коли було зупинено просування російських окупаційних військ на Бахмутському напрямку. Наразі українські підрозділи ініціативні та активні на всій лінії фронту. Про це сьогодні у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ сказав голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.

Він наголосив: попри те, що наступ ЗСУ був очевидним і анонсувався, ворог “все одно не зміг налагодити таку оборону, яка нас зупинила б”.

“Ми ініціативні, активні на всій лінії фронту. Ворог, розуміє, що не може нас зупинити на південному напрямку або на тому ж Бахмутському, де ми маємо з кожним днем все більш серйозні результати та відкидаємо ворога на відстань у рази більшу, ніж вони свого часу просувалися в Бахмуті”, — наголосив гість ефіру.

За словами Тимочка, хоча у ворога, як і раніше, більше артилерії та техніки, можна говорити про певний паритет, оскільки якість техніки ЗСУ та підготовка українських військових значно перевищує можливості російської армії.

Гість ефіру сказав, що ворог приділяє особливу увагу Авдіївському та Куп’янському напрямках.

“Нещодавно вони змогли провести контрнаступальні дії на Авдіївському напрямку, водночас ворог намагається зараз зосередити увагу на Куп’янському напрямку. Там також відбуваються запеклі бої. Але якщо говорити про інтенсивність, то вона не спадала ніколи. Просто зараз велика увага приділяється саме Авдіївському, Вугледарському напрямках. Навіть до Херсонського напрямку є певна увага. Але ці напрямки були постійно напруженими… Просто зараз на різних лініях фронту ми маємо абсолютну ініціативу і ми диктуємо умови ворогові”, — констатував Іван Тимочко.