Виконувач обов’язків міністра закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес зазначив, що його країна категорично проти ідеї припинення допомоги Євросоюзу Палестині.

У своєму інтерв’ю для іспанського радіо Cadena SER він підкреслив, що така співпраця з Палестиною повинна продовжитися.

“Ця співпраця повинна продовжуватися, ми не можемо плутати ХАМАС, який є в списку терористичних угруповань ЄС, з палестинським населенням, або з Палестинською адміністрацією, або з організаціями ООН на місцях”, − сказав Альбарес.

Альбарес також підкреслив, що Палестина може скоро потребувати ще більше допомоги в зв’язку зі збільшенням територіальних конфліктів.

Міністерство закордонних справ Франції також підтримало цю позицію Іспанії. У їхньому офіційному заявленні говориться: “Ми не виступаємо за призупинення допомоги, яка безпосередньо приносить користь палестинському народу, і вчора ми чітко заявили про це Європейській комісії”.

Це питання буде в центрі уваги на наступних переговорах міністрів закордонних справ ЄС. Нині Єврокомісія вже оголосила про призупинення фінансування розвиткових проєктів на палестинських територіях після ряду терористичних атак з боку ХАМАСу.

Про це єврокомісар із питань сусідства Олівер Варгеї.

«Масштаби терору та жорстокості проти Ізраїлю та його народу є поворотним моментом. Не може бути справ як завжди. Як найбільший донор палестинців, Європейська комісія переглядає свій повний портфель розвитку на загальну суму 691 млн євро», – підкреслив він.

Нагадуємо, за останніми відомостями від ізраїльської армії, які були розміщені в X, вказують, що бойовики ХАМАС взяли в заручники понад 30 осіб, вбили понад 900 громадян Ізраїлю та поранили більше 2600. З території Гази було запущено 4500 ракет.

Станом на 9 жовтня, відомо про 800 жерт в Ізраїлі через атаки ХАМАС та наступні бої. 2 506 людей перебувають в лікарнях, з них у 23 стан важкий.