Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк розповів, що за місяць війни Україна показала, що вона велика та потужна нація. 

За його словами, за цей нелегкий час кожен показав хто є хто.

“Місяць великої війни за свободу нашої держави позаду. Чи є в нас надія? В нас є віра в те, що ми точно переможемо. Місць війни показав хто є хто. Є окремі люди, які живуть в минулому і продовжують політичну істерику. Це завжди було, буде і навіть війна не може це змінити”, – сказав він.

Також він додав, що 95% людей сьогодні живуть в іншій Україні, яка показала цілому світу, що таке велика нація.

“Україна сьогодні диктує політично-глобальну моду. Україна сьогодні диктує правила гри та стала глобальним лідером. Президент України особистість №1 в цьому світі. І я думаю, що завтра все буде по-українськи”, – додав Подоляк.

Раніше Подоляк пояснив “абсолютно людожерську тактику”, якою росіяни намагаються перевести війну в частково “затяжну фазу”. Причина – занадто високі втрати в особовому складі та техніці, а також відсутність будь-якого значущого просування в усіх напрямках.

“Причина – надто високі втрати в особовому складі та техніці. А також – відсутність будь-якого значущого просування по всіх напрямках. Все це не вдається приховувати від своєї аудиторії. Тому керівництво РФ намагається використати іншу тактику. Щоб різко знизити кількість втрат до прийнятного (з пропагандистської точки зору) рівня. І не отримувати кілька сотень загиблих щодня, включаючи командирів найвищої та середньої ланки”, – сказав Подоляк.

Представник президента зазначає, що саме ця потреба скоротити всі види втрат та спробувати максимально “зачистити” свої тили від нелояльних елементів (а це майже 90-95% мирного населення) росіяни намагаються запровадити нові обов’язкові елементи у свою військову тактику.

Відбувається частковий окоп росіян на зайнятих рубежах, а такою є концентрація сил і засобів руйнування навколо наших великих міст для створення у них навмисних багатотисячних гуманітарних катастроф.

За словами Подоляка, ця “абсолютно людоїдська тактика” має чіткі юридичні ухвали в міжнародному праві в розділі військових злочинів та злочинів проти людяності.

Також попередньо Подоляк розповів, що наразі ключовими питаннями, які обговорюються на переговорах між українською та російською делегаціями, залишається питання управління окупованими Кримом, Донецьком та Луганськом.

Подоляк зазначив, що зазначені вимоги є найбільш ключовими. Велика частина інших російських вимог, які намагалася висувати делегація Росії, зараз навіть не розглядається.

“Де-юре Крим, Донецьк і Луганськ залишаються частиною України, але ми фактично не контролюємо їх, там працює російська адміністрація. Я не можу розкривати подробиці, оскільки це може порушити переговорний процес”, – сказав він.