У Криму “зламали” телеканали росіян й показали ролик від ЗСУ про майбутній контрнаступ. Та окупанти, гауляйтери і колаборанти на тимчасово окупованому півострові почувають себе позапланово.

Про це  заявила речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк. Вона зазначила, що в Криму почався не той сезон, на який очікували росіяни.

“Звісно, за плановим календарем в них зараз мав би розпочатися “курортно-плавальний” сезон, а насправді в них починається “бавовняно-плавлений” сезон. Тому тихесенько квітне “бавовна”, тихесенько плавляться їх мрії”, – наголосила Гуменюк.

“Радник” призначеного Росією “голови Криму” Олег Крючков повідомив, що “зламана трансляція низки кримських кабельних операторів, йде відключення сигналу”.

Серед каналів, на яких з’явився український ролик, — “Пятница” та “Россия”.

Держприкордонслужба України у Telegram написала: “Кібербавовна у Криму. Декілька кабельних операторів у Криму відключають сигнал через те, що добрі люди хакнули ТБ трансляції”.

Раніше Міноборони України опублікувало ролик, в якому від імені українських військових є прохання дотримуватись інформаційної тиші і йдеться, що наступ розпочнеться без оголошення.

Ні для кого не секрет, що Сили оборони України напередодні наступу проводять ефективні точкові операції зі знищення основних складів, центрів ухвалення рішень, боєприпасів, вогневих засобів противника. Така робота здійснюється по всьому фронту.

Про це сьогодні, 4 червня, заявив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

Він також наголосив, що Збройні сили України вдаються до нестандартних методів та обхідних маневрів, змушуючи ворога, зокрема, накопичувати засоби, по яких потім завдають ударів. Окупанти щодня втрачають 500-600 людей — це величезна кількість.

“Удари в різних форматах та обхідні маневри дозволяють завдати ураження противнику в живій силі та техніці. З іншого боку, дозволяють створити умови для оточення і, звичайно, підготувати потужнішу наступальну операцію. Паралельно з цим ми завдаємо ударів по логістиці, резервах далекобійною артилерією, ракетними системами, які дуже активно зараз працюють разом із розвідкою. Це координація, виявлення підготовки чи підтягування резервів бойової техніки, живої сили, боєприпасів і, звісно, завдання точкових ударів.

Це дозволяє оголити фронт противника. Такі дії притаманні всьому фронту, особливо, звісно, на Донецькому та Луганському напрямках. Це вже передумови для проведення грамотно спланованих та потужних операцій ударного типу”, — коментує екскерівник Служби зовнішньої розвідки України у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

Маломуж також наголосив, що повністю згоден з оцінкою колишнього директора ЦРУ, бойового генерала Девіда Петреуса, що наступ ЗСУ стане шоком для Росії.

У хороших перспективах нашого наступу не сумнівається ніхто. Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван в інтерв’ю CNN позитивно оцінив перспективи майбутнього контрнаступу України. Він повідомив: США вважають, що він призведе до звільнення “стратегічно значущої території”.

“Наскільки саме і в яких місцях — це залежатиме від подій на місцях, коли українці почнуть цей контрнаступ… Але ми віримо, що українці досягнуть успіху в цьому контрнаступі”, — заявив Салліван.

У відповідь на питання, чи прискорить контрнаступ мирний процес, він зазначив, що події на полі бою матимуть “великий вплив” на будь-які майбутні переговори.

“Сам президент Зеленський сказав, що ця війна зрештою закінчиться дипломатичним шляхом”, — нагадав радник Байдена.