Російські окупанти, залишаючи Запорізьку атомну електростанцію, зроблять усе, щоб не залишити її цілою та неушкодженою, але це не означає, що обов’язково буде здійснено теракт.

Таку думку висловив письменник, політтехнолог Михайло Шейтельман.

    “Я розумію, що вони, коли йтимуть із Запорізької атомної станції, не залишать нам її цілою і неушкодженою, вони її виведуть з ладу, щоб не могли нею користуватися. Там підірвуть якісь, не знаю, чесно кажучи, як усе це влаштовано, турбіни, там усе це вони обов’язково знищать, але це не означає ядерного теракту автоматично. Це зовсім інша історія. Вони будуть знищувати це як промисловий об’єкт”, — сказав він в ефірі телеканалу FREEДОМ.

На думку політолога, росіяни готові знищити завод “Титан” та інші промислові об’єкти Криму, якщо українські Сили оборони звільнятимуть півострів військовим шляхом.

    “Але, як ви знаєте, зараз є така історія, що, можливо, як останній етап, ми будемо вже оточивши Крим, спробувати домовитися з ними, щоб вони добровільно вийшли звідти”, — зазначив Шейтельман.

Додамо, що обстановка на ЗАЕС залишається напруженою, Росія продовжує грати на слабкостях країн Заходу і, таким чином, хоче змусити Україну відмовитися від активності на фронті. Тому терор із боку РФ триває. Про це сьогодні, 5 липня, заявив Іван Ступак, колишній співробітник СБУ (2004-2015 рр.), військовий експерт Українського інституту майбутнього.

    “Росія використовує атомну електростанцію як елемент шантажу. Вони до останнього підривати її не будуть, використовуючи як терор. Тобто можливо спробують пограти на слабкостях країн Заходу. Ось коли вони побачать небезпеку, то нібито за розрахунками РФ, вони мають обсмикнути українські збройні сили та терміново їх зупинити, інакше буде катастрофа. Але поки ми бачимо, це не спрацьовує, навіть Залужний сказав, що це нас не зупинить”, — сказав Ступак в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Також він зазначив, що такі дії росіян можуть бути пояснені прагненням до так званої декомунізації.

    “Вони вважають, що якщо нам не подобається все, що було в Радянському Союзі — тоді вони знищать те, що було збудовано в нашій країні в ті часи — Каховська гребля, мости, переходи і ось цей великий енергетичний об’єкт”, — додав Ступак.

Крім цього, ситуацію на ЗАЕС обговорив і Президент України Володимир Зеленський у телефонній розмові з президентом Франції Еммануелем Макроном. Про це повідомляє FREEДОМ з посиланням на пресслужбу глави держави.

Співрозмовники обговорили виконання попередніх оборонних домовленостей, а також погодили нові.

Володимир Зеленський, серед іншого, подякував за передачу великої партії броньованих машин, зокрема дуже потрібного санітарно-евакуаційного транспорту, додаткових легких танків, а також систем протиповітряної оборони (ППО).

Президенти України та Франції докладно обговорили актуальну ситуацію на фронті й перебіг подій усередині Росії.

    “Після дій Євгена Пригожина (творець приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер”, — ред.) весь світ побачив, що у Росії немає простору для маневрів на полі бою. А для нас, навпаки, відкривається вікно можливостей. Треба діяти рішуче і військово, і політично. Тому дуже важливо, щоб саміт у Вільнюсі (Литва) був результативним”, — наголосив глава Української держави.

Сторони обговорили очікування від Вільнюського саміту НАТО й надання Україні гарантій безпеки на шляху до Альянсу.

Президент України також попередив Макрона про підготовку російськими окупаційними військами небезпечних провокацій на Запорізькій атомній електростанції (АЕС).

Лідери двох держав домовилися разом із МАГАТЕ тримати ситуацію на ЗАЕС під пильним контролем.