На півдні становище армії Росії стає все більш проблематичним.

Російські окупанти на півдні України можуть здійснити масштабний “жест доброї волі” у випадку контрнаступу ЗСУ в Запорізькій області.

Про це розповів військовий експерт Дмитро Снєгирьов в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua.

Коментуючи можливість подальшого виведення російського окупаційного контингенту, так званого “жесту доброї волі”, Снєгирьов зазначив, що росіяни зараз розглядають можливість контрнаступу ЗСУ на Запорізькому напрямку як одну з пріоритетних.

“Відповідно, якщо ЗСУ вдасться деокупувати Мелітополь, тоді питання щодо перебування російського контингенту на лівому березі Дніпра риторичне. Фактично, росіяни будуть відрізані від баз постачання. Мелітополь – ключова логістична складова – дві автодороги і залізниця, якими перекидається особовий склад, спорядження, військова техніка для потреб окупаційних військ не тільки в Запорізькій і Херсонській області, але й в Автономній Республіці Крим”, – пояснив він.

За словами експерта, після того, як минулого тижня Збройні сили України завдали точкового удару по російській колоні на Чонгарському перешийку, “стало зрозуміло, що ми тримаємо під контролем не тільки лівий берег Дніпра, Херсонщину, але й фактично ворота в Крим”.

“І за цих умов подальше перебування росіян стає більш проблематичним. Правий берег, який контролюють ЗСУ, вище, ніж лівий, де знаходяться росіяни. Ми їх фактично знищуємо, враховуючи, що тактико-технічні характеристики зброї, наданої нам нашими західними партнерами, вдвічі перевищують аналогічні зразки російського озброєння. Тому шанси у них мінімальні”, – переконаний він.

Як зазначив Снєгирьов, ми раз по разу чуємо повідомлення з Херсонської і Запорізької областей про удари по місцях накопичення техніки, казармах з особовим складом, складах з БК.

“Це той самий сценарій деокупації – так звані каскадні операції. Першим етапом є нанесення ударів по місцях накопичення, другий – взяття під контроль логістичної складової, а це дороги, мости та все інше. І третє – безпосередня військова операція”, – пояснив експерт.

На його думку, сьогодні можна говорити про другий етап деокупації – взяття під вогневий контроль локацій, доріг.

“Створюються умови, коли утримання територій неможливе за рахунок відсутності ротації, підвезення БК і паливно-мастильних матеріалів. Тому в нас є підстави для стриманого оптимізму щодо подальших “жестів доброї волі”, – додав Снєгирьов.

Зауважимо, захоплення Бахмута залишається важливим для РФ попри втрати. Однак у окупантів більше немає впевненості в тому, що вони зможуть домогтися хоча б якогось успіху в Бахмуті.

Росія зрозуміла, що вже остаточно “здулася” під Бахмутом. Тепер окупанти перекидають техніку на інший напрямок.

За словами військово-політичного експерта Олександра Мусієнка, який поділився своєю думкою в ефірі телемарафону, для росіян Бахмут був стратегічною метою. Там окупанти намагалися стримувати Збройні Сили України і сподівалися проводити контрнаступ.

Крім цього, Бахмут став символічною метою, адже наші герої стійко утримують оборону і не дають ворогові захопити місто. Мусієнко зазначив, що у засновника ПВК “Вагнера” Євгена Пригожина були серйозні амбіції. Він не звертав увагу на втрати і намагався захопити місто. Однак, зазначив експерт, у РФ немає ніякої можливості просуватися в бік Бахмута.

“На сьогоднішній день вже видно, що російські війська і командування їхнє починає розуміти, що вони своїх цілей таким чином не досягають. Тому що йде перекидання важкого озброєння, тієї техніки, яка ще там залишилася. Вони змогли за квартал звести 35 танків різних, в тому числі застарілих Т-62, ті, які за три місяці сформували, шукали по всій Росії. Зараз вони звозять на запорізький напрямок, в район Бердянська”, – розповів Мусієнко.

Іншими словами, у росіян більше немає впевненості в тому, що вони зможуть захопити Бахмут і послабити сили України. А тому, вони намагаються перекинути свої зусилля на інший напрямок.