Кучма і Чевік обговорили процес підготовки до ремонту мосту в Станиці Луганській

Представник України в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма обговорив із головою спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Яшаром Халітом Чевіком порушення «режиму тиші» на Донбасі.


YouTube

Про це повідомила речниця третього президента України Дарка Оліфер у Facebook.

«Особливу увагу приділено недотриманню режиму тиші з боку НЗФ ОРДЛО, насамперед – обстрілам, внаслідок яких трагічно загинули українські військові», – розповіла Оліфер.

Вона додала, що Кучма і Чевік обговорили процес підготовки до ремонту мосту в Станиці Луганській.

Від 21 липня на сході України оголошений режим тиші.

Від 21 липня на сході України оголошений режим тиші. Сторони практично щодня звинувачують одна одну в його порушеннях. Зокрема, 6 серпня біля Павлополя внаслідок обстрілу загинули четверо українських військових. 

Нагадаємо, 24 липня українська сторона повідомила, що готова почати демонтаж трьох фортифікаційних споруд, які розміщені уздовж дороги, між КПВВ «Станиця Луганська» і зруйнованим мостом через річку Сіверський Донець.

В штабі ООС зауважили, що виконання українською стороною відповідних зобов’язань можливе лише у випадку дотримання збройними формуваннями Російської Федерації та їх найманцями своїх зобов’язань з синхронного демонтажу фортифікаційних споруд на зазначеній ділянці.

Глава Станично-Луганської районної держадміністрації Юрій Золкін заявив, що бойовики продовжують блокувати ремонт мосту в Станиці Луганській.

Глава РДА підкреслив, що в черговий раз «російська сторона і окупанти показали, що вони не бажають створювати відповідні умови для ремонту мосту». 

За його словами, бойовики перешкодили тому, щоб фахівці-проектувальники наблизилися до зруйнованого мосту в Станиці Луганській і почали відновлення споруди.

«Прибули проектанти, прибули фахівці, які повинні були оцінити ситуацію по зруйнованому мосту, щоб виготовити відповідний проект. Як тільки проектанти спустилися до провалу, вони були попереджені про те, що це буде сприйнято, як акт агресії, і людина у військовій формі, що знаходиться на протилежному боці, заборонила далі пересуватися», – зазначив Золкін.