Те, куди рухатимуться українські війська, залежатиме від того, де відбудеться прорив фронту.

У цьому впевнений військовий експерт, полковник запасу Роман Світан.

Він вважає, що цим напрямок може стати і донецький, про який говорять дедалі частіше після заходу Сил оборони в Опитне.

«Все буде залежати від того, в якому місці буде прорив фронту. … Розірветься там, де росіяни не встигнуть ситуацію купірувати. І туди підуть вже наші резерви. Це може бути Донецьк, це може бути Горлівка, це може бути Кремінна, Времівський виступ, Вугледар, оріхівський напрямок, або форсування Дніпра, або, не виключаю, навіть Енергодар», – зазначив Світан.

Експерт акцентує, що цей прорив, з одного боку, буде організований, самими росіянами.

«Вони зараз намагаються розмазати рівним шаром по всій лінії фронту ті маленькі резерви, які у них є. Або навіть перекидають іноді резерви, які вже вступили в бій, з одного місця на інше, що ніколи ніхто не робить. … Росіяни це роблять через безвихідь, бо резервів реальних свіжих немає. … Частини більш-менш укомплектовані кидають на закладення проблем уздовж всієї лінії фронту, в основному в бік Луганська», — пояснює експерт.

Додамо, військово-політичний оглядач Олександр Коваленко зазначив, що зараз багато розмов про повернення українськими захисниками Опитного, маленького села на південь від Авдіївки та на північ від тимчасово окупованого Донецька.

Він заявив, що при цьому, хтось бачить в цьому оперативно-тактичне досягнення, а хтось прогнозує операції в Донецьку.

«Я б хотів звернути увагу на дещо інший аспект, куди більш глобальний, що охоплює навіть більше, ніж зону бойових дій. Опитне це село, в якому навіть в кращі часи не проживало і тисячі чоловік. І воно останні 9 років знаходилося в самому епіцентрі війни. Північніше Опитного, Авдіївка, яка навіть у період «затишшя» 2015-2022 залишалася найгарячішою точкою по всій лінії фронту, але яку окупанти досі так і не змогли захопити», — написав Коваленко.

За його словами, Опитне — це проміжний трамплін на північний і північно-західний сектор Донецька.

«Але, головне навіть не це. Російські окупаційні війська втратили можливість проводити масштабні, по широкому фронту наступальні операції з другої половини 2022 року.  Єдине їхнє досягнення з другої половини 2022 року — це маленьке містечко Бахмут, наступ на яке велося вузьким фронтом і яке вони зараз поступально втрачають, під тиском СОУ. І це важливий момент», — зазначив експерт.

Коваленко стверджує, що в окупантів просідає оборона в Запорізькому трикутнику Новопрокопівка-Вербове-Очеретувате.

«РОВ просідає в районі Старомлинівки. Тріщить південь Бахмута. На Лівому березі Херсонської області розширюється сіра зона. Новомайорське… Опитне… Оборона тріщить по всій лінії фронту у окупантів. І це відбувається у другій половині 2023 року. Опитне — це не просто показник успіху в окремо взятій локації, це показник виснаження і втрати РОВ оборонного функціоналу, як в минулому році наступального», — додав аналітик.

Крім того, після звільнення села Андріївки на Донеччині Збройні сили України отримали можливість для успішного просування у двох напрямках.

За словами Світана, підрозділи української армії тепер можуть рухатись уздовж залізниці на південь до Горлівки через Курдюмівку чи на північ до Бахмута.

“Залізниця – це хороший рубіж для оборони або для наступу”, — пояснив Роман Світан.

Експерт переконаний, що ЗСУ витіснять росіян з Бахмута.

“Там працює 3 штурмова бригада. Це мотивовані та професійні бійці. Потрапити в цю бригаду не так просто, бо в них своя особлива система рекрутингу. Саме тому ця бригада ефективно виконує свої завдання”, — наголосив він.