Авіація РФ знаходиться у патовій ситуації. Лише за останній місяць українські сили уразили 13 літаків, а всього за період війни здійснили жорстку посадку більше 300 літаків ПС РФ. І неприємності для Путіна тільки починаються, адже F-16, які скоро прибудуть в Україну, можуть подвоїти цю цифру за дуже короткий час.

Військовий оглядач Олександр Коваленко вважає, що в контексті масового знищення російської авіації, Москва опинилася в патовій ситуації. На його думку, росіяни стали залежними від керованих авіабомб (КАБів), оскільки без них їм важко вести бойові дії, але й з іншого боку, використання КАБів призводить лише до збільшення кількості знищеної авіації.

«Росіяни зараз знаходяться в патовій ситуації. Тому що для них КАБи є основним елементом по вскриванню наших укріпрайонів та лінії оборони. Саме за рахунок КАБів вони можуть прискорювати процес наступу для своїх сухопутних військ. І без КАБів вони не зможуть наступати. А в деяких випадках вони навіть не зможуть утримувати ті позиції, які захопили, тобто навіть оборонятися нормально», – сказав в ефірі телемарафону Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» 

Експерт додав, Росія не може не використовувати свої літаки для запусків КАБів по українських позиціях навіть не зважаючи на втрати. 

«Вони розуміють, що є загроза знищенню їхніх літаків. Вони знають, що втрачають зараз літаки швидше, аніж їх виробляють на рік. Але відмовитися від їх використання вони не можуть. Вони самі себе завели в таку пастку залежності від КАБів», – пояснив експерт.

Він також відмовився підтверджувати інформацію щодо того, що для збиття літаків Україна використовує західні системи ППО. 

«На сьогодні я не чув жодного офіційного підтвердження щодо того, що ми використовуємо ту чи іншу систему для збиття російської авіації. Зараз є багато версій стосовно того, який саме комплекс був використаний (для збиття літака). Є навіть фантастичні версії, одна з яких, що в нас нібито вже є навіть літаки F-16 і вони залітають майже до Краснодарського краю. Але це лише версії. Я скажу так, найкраще, мабуть, і не знати, що саме ми використовуємо для знищення ворожої авіації», – заявив Коваленко.