Бахмут для росіян сьогодні став “фабрикою смерті”, де армія РФ й ПВК “Вагнер” втрачають свою боєздатність.  

 
Про це сьогодні в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. 

Місто є епіцентром бойових дій, там тривають запеклі бої. 

“Тільки за цю добу в районі проведення Бахмутської операції ворог завдав 306 ударів різними системами артилерії, реактивними системами залпового вогню. 56 бойових зіткнень. Тільки на цьому напрямку було вбито 244 вороги, 315 були поранені”, — сказав Череватий. 

Він запевнив, що в районі Бахмута відбуваються тільки планові ротації, відведення українських військ немає. 

За інформацією Череватого, “Вагнер” залишається головною ударною силою РФ на Бахмутському напрямку. 

“Щоправда, через те, що наші війська постійно вибивали їх, вони зазнавали дуже великих втрат. Там зараз помітно, що додано регулярні повітряно-десантні війська, механізовані війська… Головна підтримка артилерійська та авіаційна — звичайно, регулярні частини російської армії”, — сказав речник. 

Він нагадав, що з важкими боями і величезними втратами росіяни взяли Соледар. 

“А далі що? Ви що, прорвали нашу оборону? Ви вийшли нам у тил, ви обрізали нам логістику, ви взяли нас в оточення, ви взяли мільйон полонених? Що далі? А насправді там “фабрика смерті” для них. Вони постійно втрачають боєздатність. Скоро не буде ніякого “Вагнера”, — сказав Череватий. 

Він зазначив, що відвага українських військових, вишкіл командирів, стійкість, взаємодопомога, постійна інноваційність у рішеннях, застосування мобільної оборони, нестандартність дій у бою зруйнували всі легенди російської пропаганди про армію України, яка нібито не здатна захистити свою країну. 

“А виявилося, що вже вони (росіяни, — ред.) будують оборонні рубежі в Курській і в інших прикордонних областях”, — сказав спікер. 

Череватий констатував також, що в Бахмуті, по якому армія РФ постійно веде вогонь, пошкоджено критичну інфраструктуру та фактично всі будинки. 

“Тому зрозуміло, що це місто вже дуже мало придатне для життя людей”, — сказав він, додавши, що в Бахмуті залишаються приблизно 4,5 тис. цивільних, яким постійно пропонують евакуюватися. 

Тим часом навіть в таких умовах бої тривають. Зокрема протягом минулого тижня військовослужбовці бригади оперативного призначення імені полковника Петра Болбочана НГУ знищили близько 180 росіян. 

Як повідомив заступник директора Департаменту планування застосування Головного управління Національної гвардії України полковник Микола Уршалович, російські окупаційні війська намагаються пробивати українську оборону шляхом потужний артилерійських атак. Проте нашим захисникам вдається не лише втримувати оборону, а й завдавати значних втрат ворогові. 

«Використовуючи свою перевагу в артилерії, авіації та іншій техніці, минулого тижня російські окупанти зосередили сили на напрямку головного удару на сході України. За рахунок артилерійських ударів, масованого вогневого ураження вони намагалися «продавити» та «прогризти» українську оборону в районі Бахмута, де дають гідну відсіч ворогу у взаємодії з підрозділами Збройних Сил України підрозділи бригади оперативного призначення імені полковника Петра Болбочана, які протягом тижня знищили близько 180 осіб (з них, безповоротних – 83). А 26 лютого в районі н.п. Бахмут взяли в полон одного «джентльмена удачі» з пвк «вагнер». Полоненого передано співробітникам військової контррозвідки», – сказав він. 

За словами Миколи Уршаловича, противник зазнає численних втрат, але не припиняє наступальні й штурмові дії на наші позиції. 

«Ворог, намагаючись виснажити наші підрозділи, після невдалих атак перегруповується і розпочинає штурм знову і знову», – повідомив він.