Запрацював закон про прозорість незбройних оборонних закупівель. Так, відучора в системі Prozorro з’явився модуль, куди Міноборони і решта замовників вноситимуть звіти про всі закупівлі нетаємних товарів, робіт і послуг для наших захисників.

Про це розповіла народна депутатка «Слуги Народу» Анастасія Радіна.

«Ідеться про харчування, речове забезпечення, пальне та будь-які інші витрати, не пов’язані із закупівлею зброї. У звітах Міноборони і інші закупівельники обов’язково мають вказати ціну за одиницю закупленого товару, роботи чи послуги. У звітах про харчування військових – вказати ціну за одиницю кожного окремого продукту та кожної послуги – з приготування, доставлення тощо», – пояснила вона.

Звіти щодо нових договорів мають публікуватися у модулі Prozorro протягом 10 днів з моменту укладення, зауважила народна депутатка.

«До 22 червня мають бути оприлюднені і звіти щодо договорів, укладених від початку війни до нині. Чекаємо, доки Міністерство оборони втілить на практиці декларації Міністра щодо підтримки прозорості – наприклад, оприлюднить звіти щодо своїх договорів раніше дедлайну», – зазначила Анастасія Радіна.

Тим часом у міністерстві економіки України прокоментували дану подію

“З нашого досвіду, тільки сам факт того, що інформація про ваші закупівлі буде публікуватися в Prozorro, є стимулом більш ретельно підходити до їх проведення”, – вважає заступниця міністра економіки України Надія Бігун.

За її словами, оборонні замовники звітуватимуть саме про беззбройові закупівлі (харчування, речове майно, пальне тощо) від 200 тисяч гривень – для товарів і послуг, і від 1,5 мільйона гривень – для робіт. Звіти міститимуть обмежену кількість інформації – назву замовника, предмет закупівлі та ціну за одиницю, зазначають у мінекономіки.