Президент Фінляндії Саулі Нііністьо наголосив, що від результатів російсько-української війни залежить майбутня стабільність усієї Європи і збереження міжнародного правопорядку.

Про це він сказав у своїй промові на щорічному заході Kultaranta Talks.

На думку президента, попереду все ще “звивистий і частково невизначений шлях”.

“Майбутнє України та Європи зараз вигартовується у безжальному вирі війни. Фінляндія і західна спільнота продовжують потужну підтримку України. Не лише тому, що Україна – суверенна держава, що зазнала жорстокої і протиправної агресії. Але й тому, що результат цієї війни прямо вплине на те, яким далі буде безпековий порядок у Європі, якою буде наша позиція у світі”, – зазначив Нііністьо.

“Лише сталий і справедливий мир для України може закласти підвалини майбутнього, де поважають міжнародний правопорядок і де найсильніші не вважають, що мають право підкорювати слабших. Лише стійкий і справедливий мир для України може закласти підвалини для стабільного майбутнього Європи”, – додав він.

Саулі Нііністьо також поділився міркуваннями про те, як триваюча війна змінює увесь світ, зокрема й через те, що Росія намагається підбурювати проти Заходу країни поза західним табором.

Він нагадав, що зараз 19 країн висловили зацікавленість у приєднанні до групи БРІКС (зараз включає Бразилію, Росію, Індію, Китай, ПАР), і якби це сталося, об’єднання буде представляти більше половини населення планети.