Україна потребує більшої присутності Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ на неконтрольованій частині Донбасу. Про це сказав голова Верховної Ради Дмитро Разумкова під час зустрічі з Федеральним міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом.

Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради України.

“Голова Парламенту висловив вдячність Німеччині за підтримку територіальної цілісності та суверенітету України і сталу позицію в рамках «Нормандського формату». «Ми позитивно оцінюємо докладені німецькою стороною зусилля для його поновлення та функціонування”, – підкреслив він.

Дмитро Разумков також зазначив, що для України важлива співпраця в рамках ОБСЄ. Він додав, що ключовим інструментом у розпорядженні ОБСЄ й надалі є Спеціальна моніторингова місія (СММ), зауваживши, що Україна потребує більшої присутності СММ на неконтрольованій частині Донбасу.

Голова Парламенту нагадав, що режим тиші на Донбасі було встановлено з 27 липня, проте, на жаль, сьогодні він був порушений бойовиками, в результаті чого загинули двоє українських військовослужбовців.

Під час зустрічі також обговорювалося питання щодо анексії Криму та порушення міжнародного гуманітарного права на півострові.

Дмитро Разумков окремо подякував Гайко Маасу за підтримку Федеральним урядом Німеччини надання Північноатлантичним альянсом Україні статусу партнера НАТО з розширеними можливостями. А також відзначив вагому допомогу Німеччини нашій державі на шляху впровадження необхідних реформ у багатьох сферах.

Крім того, сторони обговорили варіанти міжпарламентської співпраці, зокрема, практику проведення в онлайн режимі спільних засідань комітетів у міжнародних справах та у справах ЄС і відновлення формату особистих зустрічей після подолання пандемії.

Зараз йде активний діалог на рівні радників “Нормандське четвірки” в контексті підготовки найближчим часом саміту лідерів Нормандського формату.

Нагадаємо, Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков в рамках поїздки до Німеччини провів зустріч з головою групи Християнсько-соціальний союз в Бундестазі Олександром Добріндта. Сторони обговорили, зокрема, посилення співпраці з Баварією.