Наш ворог – не політики, а брехня, безкарність і безвідповідальність, – вважає він.

Український політик, нардеп і журналіст Мустафа Найєм назвав п'ять висновків на п'яту річницю Євромайдану.

Про це він написав на власній сторінці в Facebook.

Серед його висновків – вміти говорити «ні», не боятися самих себе і порада – перестати оглядатися на «досвідчених».

«1. Вміти говорити «ні»

Рівно п'ять років тому, приблизно в цей час ми вийшли на Майдан, щоб сказати «ні» тим, хто хотів вкрасти у нас мрію і право самим обирати своє майбутнє. Ми відвоювали свободу слова та право на протест. Ми навчилися говорити «ні», викривати злодійство і викривати обман. Очікуючи змін, ми створювали десятки громадських організацій і рухів, якими рухають ідеї, а не ресурси і посади. Але багато хто думає «валити». 

«2. Не боятися самих себе

За ці п'ять років ми навчилися не боятися тих, хто сильніший, у кого більше ресурсів і цинізму. Це стосується й України, якій довелося воювати з набагато сильнішим ворогом; і тих, хто вийшли на вулицю, сподіваючись все поміняти, але все ще змушені боротися зі старими і новими кланами. Я хочу довести до кінця те, у що вірив і заради чого вийшов на вулицю. 

«3. Перемога – у щоденній, рутинній і системній роботі

Поки нам не вдалося довести, що ми можемо перемагати не тільки з коктейлем Молотова в руках і з шиною на плечі, але і у щоденній, рутинній і системній роботі. 

«4. Перестати оглядатися на "досвідчених"

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

На що вони здатні і з ким їм хочеться ділити владу. Ми знаємо, як це виглядає зсередини. Ми розуміємо, як це поміняти. Їм не комфортно з нами. Віктор Медведчук їм ближче, ніж Віталій Шабунін. «Беркут» – зрозуміліше, ніж Катерина Гандзюк. А Рінат Ахметов – ніж працюючі пенсіонери, хіпстери і стартапи. Та ми в принципі інші! І це не про вік. У нас просто інша біографія і біологія. І інше майбутнє», – пише політик.

«5. Час шлунків у владі пройшов

Зв чотири роки в парламенті я дуже виразно побачив, що групи і клани, об'єднані конкретними сумами більш ефективні, ніж неорганізовані романтики з палаючими очима. Об'єднані шлунками виявилися більш життєздатними та цинічними, ніж сотні розрізнених ідеалістів.

Наш ворог – не політики, а брехня, безкарність і безвідповідальність. І – розрізненість. Як казав один класик, «перш, ніж об'єднуватися, і для того, щоб об'єднатися, ми повинні спочатку рішуче і виразно розмежуватися. Інакше наше об'єднання було б лише фікцією, що прикриває існуючий розбрід і заважає його радикального усунення»- пише у соцмережі журналіст.